Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Hurghada

hotel-315122_1280

Hurghada jedno z největších egyptských letovisek u Rudého moře.

Dříve rybářská vesnička na břehu Rudého moře se v průběhu posledních desetiletí změnila v moderní turistickou oblast.

Největší rozvoj zažívá Hurghada od počátku 90. let dvacátého století, po výstavbě mezinárodního letiště a velké výstavbě moderních hotelových komplexů.

S rozvojem turismu se celé město modernizovalo a byla zde vybudována velmi dobrá infrastruktura.

V součastnosti Hurghadě žije přes 40 000 stálých obyvatel.

Poloha

Město Hurghada má dobrou výchozí pozici pro prozkoumání a poznání památek v Egyptě a zároveň si užít pohodu a krásné moře.

Hurghada leží od Káhiry asi 450 Km a od Luxoru necelých 300 Km. Pro ty, kdo si chtějí prohlédnout památky v Gíze ( pyramidy ) nebo  chrámy v Luxoru, nabízejí cestovní kanceláře různé fakultativní výlety.

Hurghada nebo nebo jižněji položené město MarsaAlam jsou častým startovacím městem pro poznávací zájezdy do Egypta.

Počasí v Hurgádě

Pro dovolenou nabízí Hurghada téměř ideální počasí. Leží na rozhraní  pouštním a subtropickým podnebí.

Průměrné denní teploty

pocasi_hurgada

Jak je patrné z průměrných denních teplot je láká Hurghada na dovolenou po celý rok. Vše je ještě umocněno teplotou Rudého moře, kdy jeho teplota neklesne pod 22 stupňů.

Vysoké teploty během letních měsíců, kdy se maxima vyšplhají přes 40 stupňů, pomáhá vydržet spíše suchý vzduch a častý vítr.

Dovolená v Hurghadě

Pro turisty z celého světa je Hurghada a její okolí cílem pro pobytové zájezdy k moři.  Velkým lákadlem celé oblasti je krása Rudého moře a množství korálových útesů, které lákají ke šnorchlování a potápění.

Díky množství krásných útesů tak zde potkáte množství potápěčů a z důvodu příznivých povětrnostních podmínek zase množství windsurferů, jachtařů a dalších nadšenců pro vodní sporty.

Pro domácí, egyptské turisté, slouží Hurghada také jako lázeňské ozdravné letovisko.

Zájezdy a dovolená Egypt – Hurghada

Do Hurghady a okolí nabízejí cestovní nejvíce zájezdů. Je zde výběr z velkého množství hotelů a z termínů v průběhu celého roku.

Zájezdy do egyptské Hurghady si můžete vybrat pomocí známých serverů a srovnavačů zájezdů:

 

hurghada invia

 

hurghada dovolena

Z dalších článků o Egyptě vybíráme:

Poznávací zájezd do Egypta s plavbou po Nilu

Byli jste v Egyptě a neviděli jste pyramidy? Nevadí, nyní to s námi můžete napravit a vydat se na cestu po Egyptě a prohlédnout si všechny jeho významné památky od pyramid přes Luxor až k Abú Simbel. Toto je popis jednoho konkrétního poznávacího zájezdu z nabídky cestovních kanceláří. Pro někoho z Vás to může být […]

přesun chrámu Abú Simbel při jeho záchraně

Abú Simbel – zachráněné monumenty

Chrám v Abú Sibmelu je po pyramidách a sfinze nejslavnější z egyptský monumentů. Označuje jižní hranice Egypta a pro příchozí od jihu demonstroval moc faraónů. Chrám Abú Simbel Postavil ho nejmocnější z faraónů Ramess II ( 1279-1213 př.n.l. ). Chrám byl zasvěcen bohům Re-Harachejovi, Amonovi a Ptahovi. A k oslavě velkého faraóna. Na průčelí chrámu […]

Luxor, Théby – západní břeh a Údolí králů

Théby byly po celé Zlaté období faraónů Nové říše centrem celé říše. Dnes po tisíci letech můžeme obdivovat monumentální památky. Chrámy, kolosy, a hrobky jsou v dnešním Luxoru, tak se Théby jmenují dnes, jsou rozesety po okolí. Východní část břehu podél Nilu je dnes moderní město Luxor a v něm můžeme obdivovat hlavně Luxorský chrám […]

Egyptské pyramidy

Řekneme-li Egypt, hned dodáme pyramidy. Ty patří k Egyptu stejně a neodlučně jako řeka Nil.  Jsou velké, monumentální a velmi staré. Stojíme li u jejich základny obdivujeme jejich monumentálnost a ptáme se: Jak to mohli postavit? Zároveň nás prostoupí tajemno a mystika. Pyramidy se v Egyptě stavěli od doby vlády panovníka Džosera ze 3. dynastie […]

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest