Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Stezky korunami stromů

Stezky korunami stromů

Jaro už je v plném proudu a sluníčko krásně hřeje. Ideální čas sednout si do auta a vyrazit na výlet. V České republice je možné navštívit čtyři stezky. Stezky jsou k nalezení v různých koutech republiky – Lipno, Dolní Morava, Jánské Lázně a Pustevny.

Stezka korunami stromů Lipno

U nás úplně první stezka. Pro návštěvníky otevřena v červenci 2012. Celková délka stezky je 675 metrů a výška 24 metrů. Ke stezce se nedostanete vlastním autem. Můžete ovšem využít autobus, který slouží k přepravě pouze na stezku, lanovku nebo vyrazit pěšky. Stejně jako máte pestrý výběr dopravy nahoru, je zábava i po cestě dolů. Můžete si půjčit kola nebo koloběžky. Samotný výstup po stezce nahoru je obohacen různými hádankami a prolézačkami. Výhled je unikátní hlavně na Lipenské jezero. Pokud máte rádi adrenalin a koupili jste si u pokladny vstupenku, bude vaše cesta dolů velice rychlá. Přesněji řečeno středem stezky – tobogánem. Stezka je otevřena za každého počasí. V době letních prázdnin i ve večerních hodinách a krásně osvícena.

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka v oblacích Dolní Morava

Druhá zpřístupněna stezka v České republice. Své první návštěvníky poznala v prosinci 2015. Její celková výška je 55 metrů a délka 710 metrů. Název se od ostatních liší. Mezi korunami stromů se neprojdete. Stezka je vystavěna na samém vrcholu kopce a tyčí se tedy nad všechny stromy v okolí. Čím je určitě velice zvláštní, je její nepopsatelný vzhled. Ani tady není možné zaparkovat přímo u stezky. Z parkoviště musíte jít pěšky k lanovce. Stezka je též obohacena o atrakce a také spoustu informačních tabulek o její výstavbě. Z vrcholu máte krásný výhled převážně na Králický Sněžník. Kdo má odvahu a nebojí se výšek, určitě využije „provazový prostor“ na krásnou památeční fotografii. Dolů hurá tobogáne.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Třetí otevřená stezka v pořadí a to v červenci 2017. Nachází se v Krkonošském národním parku – konkrétně Jánské Lázně. Celková výška je 45 metrů a délka 1500 metrů. I zde vás po cestě nahoru čeká mnoho informační tabulek. I v Krkonoších, vás cestu dolů může okořenit tobogán. Ke stezce vede buď lanovka, autobus, dále můžete jít pěšky a nebo vlastním autem. Parkoviště je kousek od vstupu na stezku. Budete-li chtít a nepřijeli jste autem až ke stezce, můžete cesta dolů využít koloběžky. Podmínkou ovšem je, že si to musíte rozmyslet dopředu. Dají se totiž zapůjčit pouze dole u lanovky.

Stezka Valaška

Nejmladší stezka otevřena v lednu tohoto roku. Nachází se v Pustevnách. V současné době je přístupná až nahoru, ale nejsou dodělány všechny atrakce, které mají v budoucnu stezku doplňovat. Její unikátnost je „skleněný chodník“. Místo na samém vrcholu stezky. Perfektní pro fotografii na památku. Celková délka je 394 metrů a výška 15 metrů. Dostat se ke stezce lze více způsoby. Rozhodující je tak trošku směr, ze kterého přijedete. Bereme-li pro vás nejkratší cestu. Je tedy možné dojet nahoru lanovkou a stejně tak i autem.

Na stezkách je unikátní rozmanitost. Každá je úplně jiná. Jejich vzhled je okouzlující a přesto mají všechny něco společného. Všechny nám nabízejí poznat nová a krásná místa. Jejich bezbariérové přístupy umožňují návštěvu opravdu každému. Kdo na stezku není vpuštěn jsou pejsci. Pro případ, že jste přijeli se čtyřnohým miláčkem, máte k dispozici u vstupu samostatné kotce, kde na vás mazlíčci počkají. 

Jestli jste už navštívili všechny stezky, pak doporučuji vyrazit i do zahraničí a poznat i ty ostatní. Čeká vás například:

  • Stezka korunami stromů Národní park Bavorský les
  • Stezka korunami stromů na ostrově v Baltském moři
  • Stezka korunami stromů Černý les

autor: Jana Korejtková

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest