Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Pobřeží Kuby – krásné kubánské pláže

3468919741_8b2903e91b_z

S Kubou si každý hned spojí doutníky a kubánský rum. Kuba má ale něco dalšího, co může turistům nabídnout. To je její pobřeží a krásné pláže. Pobřeží Kuby má přes 5700 Km. A pobřeží je to vskutku lákavé. Dlouhé pásy bílého písku a teplá voda ( průměrně okolo 24 stupňů ) jsou ideálním lákadlem pro dovolenou.

Výhodou Kuby je i její podlouhlý tvar. Pokud se totiž pohybuje po Kubě, je v podstatě jedno, kde zrovna jste, budete to mít k pobřeží ne dále něž 70 km.

Další velkým plusem je poloha ostrova. Kuba leží v ústí Mexického zálivu. A díky této poloze je na Kubě velmi příznivé klima a okolní moře a oceán nabízejí množství různých možností pro Vaše skvělé zážitky z dovolené.

  • Na severu, u břehů Atlantiku, jsou nádherné bílé pláže.
  • Vykoupat se můžete v teplých proudech Mexického zálivu.
  • Za rybami můžete vyrazit do nedaleké Floridské úžiny
  • Klidné Karibské moře je jako stvořené k potápění.

Kubánské pláže

Nejkrásnější pláže s bílým pískem naleznete na severním pobřeží Kuby, kde jsou i největší a nejvyhlášenější letoviska. Nejvyhlášenější a nejlépe vybavená pláž je Varadero. 25 km dlouhá nádherná pláž omývaná smaragdově zbarvenou průzračnou vodou. Varadero je na poloostrově Península de Hicacos.

Tip pro Varadero

sol-sirenas-coral 

Sol Sirenas Coral

Rozsáhlý hotelový komplex je situován 2 km od letoviska Varadero přímo u krásné písčité pláže. 

Chci zjistit více … 

Pokud se chcete poznat více s domorodci a přitom ležet na pláži. Navštivte pláž Playas del Este, která je jen cca 20 km od centra Havany. Zejména v letních měsících doslova přetéká místními obyvateli a turisty. Za nejkrásnější pláž jižního pobřeží je považována Playa Ancón. Letoviska na jižním pobřeží jsou sice méně honosné než na severu ostrova, o to více si zde užije klidu a pohody.

Další krásné a často zmiňované pláže jsou, například Playa Francés na poloostrově Juventud nebo Playa Santa Lucía v provincii Camaguey. Na krásné pláže ale narazíte po celém pobřeží Kuby. Kde se střídají velké rozlehlé hotelové komplexy a malá příjemná letoviska, narazíte také na spoustu liduprázdných a romantických zátok.

Dovolená na Kubě – výhodně – Užijte si sluníčka a krásné pláže. Exotika za skvělé ceny!

Pobřežní ostrovy Kuby

Pokud nechcete být pouze na pevnině hlavního ostrova, vydejte se na některý pobřežních ostrovů. Kubu jich lemuje téměř tisícovka. A i na nich najdete nádherné pláže. Luxus hledejte na Cayo Coco, kde najdete mělké moře s křišťálově čistou vodou, písečné pláže a nejlepší letoviska. Pro milovníky potápění je určen ostrov Cayo Levisa. Zejména na menších ostrovech najdete nejen krásné moře a pláže, ale také soukromí a klid na odpočinek.

Tip pro Cayo Coco

 Sol Club Cayo Coco

Sol Club Cayo Coco

Hotelový komplex se nachází jen 50 metrů od bílé písčité pláže. obklopen krásnou tropickou zahradou, jenž je domovem pelikánů a řady dalších mořských ptáků.

Chci zjistit více … 

Rybaření a potápění

Díky teplému moři, korálovým útesů a velké pestrosti podvodního života je Kuba rájem potápěčů a milovníků rybaření. Okolo celého ostrova jsou krásné potápěčské lokality s korálovými útesy, zatopenými jeskyněmi nebo vraky potopených lodí. Hlavní potápěčské lokality jsou:

  • Punta Francés u ostrova Isla de la Juventud
  • María La Gorda
  • Zátoka sviní
  • Jardines de la reina
  • Santa Lucia

Pobřeží Kuby je prostě pravým lákadlem pro turisty. Základní informace a  seznámení s Kubou naleznete v článku:

Kuba – největší ostrov Karibiku

Kuba – základní informace Kuba je největší ostrov karibské oblasti, jeho rozloha je 110 861 km2. Leží v ústí Mexického zálivu. Ze severu a východu  ostrov omývá Atlantický oceán, z jižní strany Karibské moře. Hlavní město: Havana ( 2,2 mil. obyvatel ) Další velká města: Santiago de Cuba – cca 425 000 obyvatel Camagüey – […]

 

Dovolená na Kubě – výhodně – Užijte si sluníčka a krásné pláže. Exotika za skvělé ceny!

úvodní foto: pláž Varadero – autor: Felipe Martínez

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest