Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Oslavte Sametovou revoluci u Sochy svobody

New York , pohled Od Rockefellerova centra - foto: Jerry Ferguson
New York , pohled Od Rockefellerova centra – foto: Jerry Ferguson

Prodloužený víkend o státní svátek 17. listopadu je třeba využít, například k cestování a poznání. A nebylo by symbolické oslavit ho u Sochy svobody. My jsme získali po Sametové revoluci možnost cestovat a poznávat svět kolem nás bez omezení, získali jsme svobodu. Proč se nepodívat k symbolu svobody?

New York patří k nejnavštěvovanějším městům světa a Socha svobody je jeden z jeho hlavních symbolů.

Udělejte si výlet do New Yorku, projděte se po Broadwayi, navštivte Central park, zajděte na Times Square, nechte se výtahem vyvézt na Empire State Building nebo nakupujte v oáze luxusu na Fifth Evanue…

USA, New York – hotel Edison***

  • Termín: 14.11. – 19.11.2014
  • Doprava: letecky – odlet z Prahy nebo Vídně
  • Strava: vlastní

Hotel – poloha a vybavení

Hotel je stylu Art Deco. Nachází se na Manhattanu, poblíž Times Square a divadla Brodway. Pokoje mají klimatizaci, satelitní/kabelovou TV, fén, rádio, připojení k internetu.

Cena

Cena zájezdu je: od 37 720 Kč

Cena zahrnuje: letenku, let. taxy, sdílený transfer z/na letiště, ubytování ve 2lůžkovém pokoji, stravování dle hotelu, pojištění léčebných výloh a storna zájezdu, zákonné pojištění CK.

new york

New York

 Times Square
Times Square

New York Vás nenechá nevšímavými. Překvapí vás svým gigantismem a okouzlí svou rozmanitostí. Protože New York je město měst. Moc malý na to, aby byl samostatnou zemí a moc velký na to, aby byl pouhým městem. New York je město všech kultur, etnik, kuchyní – je to město světa.

Nezapomenutelná je procházka jižní části Manhattanu, Broadwaye, Little Italy, Chinatown, Times Square, 5th Avenue, okružní jízda lodí, ale i návštěva hotelu Plaza, Rockefeller Centre nebo Trump Tower nebo četných muzeí.

Jeden večer si rezervujte pro Empire State Building. Je na jih od Times Square na 34th Street. V 86. patře se nachází vyhlídková terasa. Každý večer je otevřena až do dvou hodin do rána. Nabízí úchvatný pohled na noční osvětlený New York.

A samozřejmě nesmíte vynechat Sochu svobody. Pěkný výhled na ni je z Staten Island Ferry. Nebo si kupte výlet trajektem přímo na ostrov Svobody ( Liberty Island ), kde se k nebi tyčí Socha Svobody. Trajekty vyplouvají z Battery Park na jižní špičce Manhattanu.

Další informace o tomto New Yorském symbolu nebo o slavném Brooklynském mostu si přečtěte v samostatných článcích:

Statue of Liberty - foto: Joao Carlos Medau

Socha svobody – Statue of Liberty

„Dejte mi vaše unavené, vaše chudé, vaše schoulené masy toužící po svobodě.“ – Emma Lazarusová Slova vyrytá do základu Sochy svobody.   Od roku 1886 se v zálivu u města New York tyčí z podstavce k nebi 46 m vysoká socha s hlavou ozdobenou 7 hroty, v jedné ruce drží pamětní tabuli a v druhé […]

Brooklyn Bridge - foto: Jiuguang Wang

Brooklynský most

Brooklynský most, anglicky Brooklyn Bridge. Podobně jako Socha Svobody, Central Park a 5.avenue patří tento impozantní visutý most  k symbolům New Yorku. Brooklynský most vede přes řeku East River. Spojuje dvě části New Yorku – Manhattan a Brooklyn. Obě čtvrti patří k nejvýznamnějším částem tohoto kosmopolitního města. Broklyn je  je nejlidnatější z pěti městských obvodů […]

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest