Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Oslavte Sametovou revoluci u Sochy svobody

New York , pohled Od Rockefellerova centra - foto: Jerry Ferguson
New York , pohled Od Rockefellerova centra – foto: Jerry Ferguson

Prodloužený víkend o státní svátek 17. listopadu je třeba využít, například k cestování a poznání. A nebylo by symbolické oslavit ho u Sochy svobody. My jsme získali po Sametové revoluci možnost cestovat a poznávat svět kolem nás bez omezení, získali jsme svobodu. Proč se nepodívat k symbolu svobody?

New York patří k nejnavštěvovanějším městům světa a Socha svobody je jeden z jeho hlavních symbolů.

Udělejte si výlet do New Yorku, projděte se po Broadwayi, navštivte Central park, zajděte na Times Square, nechte se výtahem vyvézt na Empire State Building nebo nakupujte v oáze luxusu na Fifth Evanue…

USA, New York – hotel Edison***

  • Termín: 14.11. – 19.11.2014
  • Doprava: letecky – odlet z Prahy nebo Vídně
  • Strava: vlastní

Hotel – poloha a vybavení

Hotel je stylu Art Deco. Nachází se na Manhattanu, poblíž Times Square a divadla Brodway. Pokoje mají klimatizaci, satelitní/kabelovou TV, fén, rádio, připojení k internetu.

Cena

Cena zájezdu je: od 37 720 Kč

Cena zahrnuje: letenku, let. taxy, sdílený transfer z/na letiště, ubytování ve 2lůžkovém pokoji, stravování dle hotelu, pojištění léčebných výloh a storna zájezdu, zákonné pojištění CK.

new york

New York

 Times Square
Times Square

New York Vás nenechá nevšímavými. Překvapí vás svým gigantismem a okouzlí svou rozmanitostí. Protože New York je město měst. Moc malý na to, aby byl samostatnou zemí a moc velký na to, aby byl pouhým městem. New York je město všech kultur, etnik, kuchyní – je to město světa.

Nezapomenutelná je procházka jižní části Manhattanu, Broadwaye, Little Italy, Chinatown, Times Square, 5th Avenue, okružní jízda lodí, ale i návštěva hotelu Plaza, Rockefeller Centre nebo Trump Tower nebo četných muzeí.

Jeden večer si rezervujte pro Empire State Building. Je na jih od Times Square na 34th Street. V 86. patře se nachází vyhlídková terasa. Každý večer je otevřena až do dvou hodin do rána. Nabízí úchvatný pohled na noční osvětlený New York.

A samozřejmě nesmíte vynechat Sochu svobody. Pěkný výhled na ni je z Staten Island Ferry. Nebo si kupte výlet trajektem přímo na ostrov Svobody ( Liberty Island ), kde se k nebi tyčí Socha Svobody. Trajekty vyplouvají z Battery Park na jižní špičce Manhattanu.

Další informace o tomto New Yorském symbolu nebo o slavném Brooklynském mostu si přečtěte v samostatných článcích:

Statue of Liberty - foto: Joao Carlos Medau

Socha svobody – Statue of Liberty

„Dejte mi vaše unavené, vaše chudé, vaše schoulené masy toužící po svobodě.“ – Emma Lazarusová Slova vyrytá do základu Sochy svobody.   Od roku 1886 se v zálivu u města New York tyčí z podstavce k nebi 46 m vysoká socha s hlavou ozdobenou 7 hroty, v jedné ruce drží pamětní tabuli a v druhé […]

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Brooklyn Bridge - foto: Jiuguang Wang

Brooklynský most

Brooklynský most, anglicky Brooklyn Bridge. Podobně jako Socha Svobody, Central Park a 5.avenue patří tento impozantní visutý most  k symbolům New Yorku. Brooklynský most vede přes řeku East River. Spojuje dvě části New Yorku – Manhattan a Brooklyn. Obě čtvrti patří k nejvýznamnějším částem tohoto kosmopolitního města. Broklyn je  je nejlidnatější z pěti městských obvodů […]

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest