Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Perly Bretaně a Normandie – letecky

Poznejte krásy západního výběžku Francie. Bretaň a Normandie nabízí řadu krásných míst a památek. Míst kde prošla historie, míst, které Vás nadchnou.

Trasa

Chartres ⇒ Rennes ⇒ Carnac ⇒ Pont Aven ⇒ Point du Raz ⇒ Locronan ⇒ Saint Malo ⇒ Mont St. Michel ⇒ Rouen

Francie – Bretaň a Normandie

 Mont St. Michel
 
  • Doprava: letecky, odlet Praha
  • Termín: 14.9.-19.9.2015
  • Strava:  snídaně
  • Cena:  15 690 Kč

Program

1. den – Chartres

Chartres Cathedral
Chartres Cathedral – foto: Olvr

Odlet z Prahy v poledních hodinách, přílet do Paříže, odjezd autokarem do oblasti Rennes, cestou zastávka v Chartres k prohlídce velkolepé katedrály, ubytování, fakultativně večeře.

2. den – Rennes

Rennes
Rennes – foto:
Nicolas Vollmer
Po snídani prohlídka města Rennes, středověkého města s řadou hrázděných domů, odjezd do Carnacu – prohlídka nejvýznamnějšího naleziště pravěkých památek na světě, mj. s třemi tisíci menhirů, krátký výlet na zajímavý poloostrov Quiberon s krátkou zastávkou ve stejnojmenném městečku v nejjižnější části, ubytování v oblasti, fakultativně večeře.

3. den – Pont Aven

Concarneau ,Ville Close
Concarneau ,Ville Close – foto:
Jean-Jacques Abalain
Po snídani zastávka v typicky bretaňském městečku s přístavem Port Louis. Další zastávka v Pont Aven – „město čtrnácti mlýnů a patnácti domů“, které v 19. století přitahovalo řadu umělců (P. Gauguin). Concarneau – prohlídka dalšího z typických městeček s jeho nejvýznamnější atrakcí – Ville Close – opevněné město. Odjezd do Quimperu – městečka s nádhernou bretaňskou atmosférou, proslaveného výrobou keramiky s řadou hrázděných domů „starého města“ a katedrálou, volno, ubytování, fakultativně večeře.

4. den – Point du Raz

Bretagne, Pointe du Raz
Bretagne, Pointe du Raz – foto: Jean-christophe Bruneau
Po snídani přejezd divokým členitým pobřežím k nejzápadnějšímu výběžku Point du Raz, až 80 metrů nad mořem s úchvatnou vyhlídkou na rozervané skály a bouřící moře, následně členitým pobřežím s řadou typických bretaňských městeček, mj. zastávka v Locronan – s elegantními renesančními domy s rozkošnou kaplí, kalvárií a kašnou, přejezd národním parkem d’Armorique k severnímu pobřeží Bretaně ubytování v oblasti, fakultativně večeře.

5. den – Mont St. Michel

Mont St. Michel
Mont St. Michel – foto: Gianmaria Zanotti
Po snídani odjezd do Saint Malo, „města korzárů“, kterým město vděčí za největší rozvoj v průběhu 16.–17. století. Prohlídka města a hradu s řadou historických budov a opevnění, odpoledne odjezd k Mont St. Michel – prohlídka unikátního opevněného opatství, které je jedním ze symbolů Normandie, jehož vznik spadá až do 10. století, přejezd do oblasti vylodění se zastávkou v Bayeux, s katedrálou Notre Dame proslavenou svou 70 metrů dlouhou tapiserií, odjezd na ubytování v oblasti.

6. den – Rouen

 Church of St. Ouen, Rouen
Church of St. Ouen, Rouen – foto: Daniel Vorndran
Po snídani odjezd do Paříže, krátká zastávka v Rouen – místě římské posádky i hlavního města Normandského vévodství, příjezd do Paříže, v odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet z Paříže, přílet do Prahy v podvečerních hodinách.
Na podobný zájezd do Bretaně a Normandie se také můžete vydat autocarem:


Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest