Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Cestujeme za sportem – 4.část – Ragby

Ragby (anglicky rugby football nebo jen rugby) je míčový sport, který se rozšířil v 19. století v Anglii. I když v České republice patří k méně rozvinutým sportům, stojí ragby za pozornost.

Mistrovství světa v ragby patří k nejsledovanějším sportovním událostem na světě.

Mistrovství světa se koná každé 4 roky. Posledními šampióny jsou All Blacks, jak se přezdívá mužstvu Nového Zélandu. Titul vybojovali na posledním šampionátu v roce 2011, který se konal právě na Novém Zélandě.

rugby world cup 2011 new zealand france  finale
mistři světa Rugby World cup 2011 Nový Zéland – foto: Jean-François Beauséjour

Mistrovství světa v ragby

Další mistrovství světa v ragby proběhne 18.9. – 31.10.2015 v Anglii.

Obsazení skupin

Skupina A: Austrálie, Anglie, Wales, Fiji, Uruguay

Skupina B: Jižní Afrika, Samoa, Skotsko, Japonsko, USA

Skupina C: Nový Zéland, Argentina, Tonga, Namibia, Gruzie

Skupina D: Francie, Irsko, Itálie, Kanada, Rumunsko

 

Čtvrtfinále

Vítěz B – druhý A

Vítěz C – druhý D

Vítěz A – druhý B

Vítěz D – druhý C

Oficiální web turnaje: www.rugbyworldcup.com, zde je také možnost si zakoupit vstupenky.

Očekává se velký zájem o vstupenky a obrobská bude i sledovanost u televizních obrazovek.

„Očekáváme, že přijede 400 tisíc zahraničních návštěvníků a přijedou jako domů,“ slibuje Mayor of London, „a neuvěřitelné 4,2 miliardy lidí po celém světě bude událost sledovat v televizi, doufám a věřím, že to bude ta největší oslava oválného míče, jaká kdy kde byla,“ prohlásil první muž Londýna, starosta Boris Johnson.

Na zvýšenou popularitu ragby u českých sportovních fanoušků zareagovali i cestovní kanceláře, které nabízejí specializované zájezdy na Mistrovství světa v ragby 2015 v Anglii.

Nejlevnější zájezd začíná na 12 990 Kč, v ceně 3 denního zájezdu jsou: zpáteční letenka, ubytování se snídaní, vstupenka na zápas.

Zájezd na finále je již poměrně drahý, od 79 990 Kč, ale proč ne? Atmosféra podobná jako při finále mistrovství světa ve fotbale nebo jako při olympiádě.
ms ragby-finale

Přehled všech nabídek pro mistrovství světa v ragby naleznete na Invia.cz, kde si můžete zájezd vybrat, porovnat a objednat.
Velmi zajímavé zápasy přinese i tradiční a prestižní a díky blížící se mu mistrovství světa, pro přípravu důležitý turnaj Six Nations 2015, který se bude hrát na jaře: 1.2. – 31.3.2015. Je to turnaj pro 6 evropských týmů: Anglie, Francie, Itálie, Walesu, Irska a Skotska.

Další díly série článků o cestování za sportem:

Cestujeme za sportem – 3. část – Formule 1

Formule 1 – F1 Seriál závodů Formule jedna patří ke špičce motoristického sportu a je také na vrcholu popularity mezi motoristickými fanoušky. Pro rok 2015 je zatím naplánováno 21 závodů F1. Proč zatím? Velká cena Koreje je zatím v kalendáři Formule 1 zařazena provizorně, bude ještě upřesněno do začátku sezony zde se pojede. Zde je […]

Cestujeme za sportem – 2. část – tenis

Tenis patří k nejpopulárnějším sportům na světě. Sami si často jdeme zahrát tenis nebo obdivujeme výkony špičkových tenistů a tenistek u televizní obrazovk. Proč ale nevyjet přímo na nějaký velký turnaj a nesledovat vše z blízka. Proč nenasát atmosféru GrandSlamu nebo jiného velkého tenisového turnaje. Bohužel v České republice se žádný významný turnaj nekoná, a […]

Cestujeme za sportem – 1. část – Biatlon

V posledních letech se po celé Evropě zvedá zájem diváků o zajímavý zimní sport Biatlon. Tisíce návštěvníků zaplavují okolí závodních tratí a střelnic a sledují zajímavé a napínavé souboje běžců na lyží v kombinaci s jejich střeleckým umem. Biatlon je velmi populární i u fanoušků v České republice. Díky úspěchům ve světovém poháru IBU a […]

 

náhledové foto: Jean-François Beauséjour

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest