Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Na dovolenou bezpečně. Jak se vyvarovat rizik?

Ačkoli je dovolená především zdrojem nezapomenutelných zážitků, existují i určitá rizika. Ta je ovšem možné výrazně eliminovat, takže budete-li se chovat zodpovědně, nemělo by se nic stát vám ani vašim blízkým.

Určitě si zařiďte cestovní pojištění

Některé potenciální komplikace můžete ovlivnit již doma. Tak především si je nutné zařídit cestovní pojištění. Případné lékařské péče by vám pochopitelně měla být poskytnuta i v případě, pokud jej mít nebudete, nicméně se může snadno stát, že se následně nedoplatíte.

S cestovním pojištěním toto riziko nehrozí. Jeho sjednání navíc není drahé a lze si jej zařídit online, takže se kvůli němu nenaběháte. Ba co víc, jednotlivé druhy cestovního pojištění nekryjí pouze lékařskou péči, léky či přepravu, ale jsou zaměřeny i na další možné problémy.

Existuje také pojištění rizikových sportů či odpovědnosti za škody, případně pojištění zavazadel apod.

Co všechno by měla obsahovat lékárnička?

Drobná zranění či lehčí nemoci samozřejmě zvládnete ošetřit i sami, avšak k tomu budete potřebovat náležitě vybavenou lékárničku. V tomto kontextu pamatujte na to, že její obsah je nutné chránit proti vlivům počasí, tedy proti slunci, vlhku i mrazu, a neměly by se k němu rozhodně dostat ani děti.

  • Pravidelně užívané léky. Pokud nějaká léčiva užíváte pravidelně, pochopitelně byste s tím neměli přestat ani na dovolené. Musíte je ale mít vždy při sobě a nenechávat je na dně toho největšího zavazadla.
  • Léky na akutní problémy. V průběhu dovolené se vám mohou hodit rovněž léky proti bolesti, na snížení teploty, proti střevním požitím, alergickým reakcím anebo na záněty.
  • Materiál na ošetření lehkých úrazů. Další důležitá součást vybavení lékárničky. Patří sem především obvazový materiál (např. obinadla, obvazy či polštářkové náplasti), dezinfekční prostředky, ale také nůžky, pinzety anebo teploměr.

V žádném případě zbytečně neriskujte

I když budete mít zařízeno cestovní pojištění a při sobě perfektně vybavenou lékárničku, stále je základem vyvarovat se zbytečného riskování.

Pokud se např. na dovolenou vydáváte vlastním automobilem, měli byste dobře znát místní dopravní předpisy. A pochopitelně je nutné nepřeceňovat své možnosti, ať už při řízení, plávání, cykloturistice anebo při výletech po svých.

Jedete-li na dovolenou již s tím, že riskovat budete, např. při cestách za adrenalinovými sporty, určitě se kryjte již zmíněným cestovním pojištěním. Podtrženo, sečteno, dělejte vše pro to, abyste se domů vrátili v pořádku.

foto: Mariamichelle

 

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest