Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Jaké vybavení si vzít pod stan

Typická dovolená v Česku je pod stanem v nějakém pěkném kempu a nejlépe u vody. Pokud někdo jede poprvé, je dobré udělat si seznam toho, co všechno si zabalit s sebou.

Tento článek by vám právě s tímto problémem měl pomoci a poradit vám, jak si zabalit, abyste měli pod stanem vše důležité.

Cestovatelskýobchod.cz - obchod pro ty, kdo milují cestování

Na čundr nebo na dovolenou

Vybavení pod stan se výrazně liší podle toho, zda vyrážíte jen na čundr, nebo na pořádnou dovolenou s veškerým pohodlím. Pro výletníky a cestovatele tedy platí jedno pravidlo: cestujte nalehko! Zabalte malý vařič – nejlépe na tuhý líh, nikoliv velký na těžkou plynovou bombu.

Netahejte zbytečně nafukovací matraci, jako správnému turistovi vám stačí karimatka. Nezapomeňte na nějakou cestovní sekerku na dřevo k ohni a na baterku. Na čundru jistě oceníte jistou novinku na našem trhu, kterou je skládací lahev na pití.

Pohodlná dovolená ve stanu? Je to možné

Pro některé z nás je pohodlná dovolená pod stanem jen sen, ale věřte, že to možné je. Jestliže po takové dovolené toužíte, není nic jednoduššího než si zabalit vše podstatné. V první řadě to chce kvalitní, a pokud možno, větší stan. Pro pohodlí je celkem důležité, abyste se mohli ve stanu alespoň normálně posadit, ne-li dokonce postavit. Tohle je ale spíše věc názoru.

Jestliže pod stanem plánujete strávit více než dvě noci, rozhodně se vám vyplatí investovat do pořádné nafukovací matrace. Vyhnete se tak bolesti zad a hlavně vám v noci bude větší teplo. To jestli v noci nebudete mrznout, ovlivní také kvalita spacáku. Pokud víte, že jste citliví na zimu, raději v obchodě sáhněte po spacáku do horších podmínek.

Kuchyňka jako doma

Co by vám pod stanem ještě mohlo chybět? No ano! Je to kuchyňka. Kafíčko po ránu je pro někoho prostě nutnost, ale kde máte jistotu, že vám ho v kempu udělají hned v 9 hodin ráno? Nikde! Stačí přenosný vařič na plynovou bombu, na kterém snadno uvaříte vodu na kávu nebo například na čínskou polévku.

Vařičem to ale nekončí. Nemusíte si hned kupovat speciální konvičku, abyste vodu uvařili. Stačí vám na to obyčejný trojdílný ešus, který lze zároveň využít jako talíř či misku. Pod stanem se vám vyplatí mít nějaké plastové kelímky, plechové hrníčky a také papírové tácky.

Pro absolutní pohodlí při vaření si nezapomeňte do auta přihodit skládací stoleček a židličky. Na stolečku vše krásně a pohodlně připravíte a židličky vás ušetří nepohodlného klečení či sezení na zemi.

Drobnosti a detaily při kempování

Ačkoliv se to může zdát zanedbatelné, nezapomeňte na nějakou větší baterku či závěsnou lucerničku na baterky, ty přibalte pro jistotu i náhradní.

Jestliže si chcete dovolenou zpříjemnit, vezměte nějaký menší gril, abyste si mohli udělat pěkný večer s rodinou či přáteli. V tuto chvíli se hodí zmínit tolik oblíbeného pomocníka – podpalovač, který se bude při rozdělávání ohně určitě hodit.

I když vyrazíte do kempu, kde na vás čeká příjemné sociální zařízení, toaletní papír s sebou raději přibalte.

Stejně tak se hodí náhradní boty a repelent proti komárům. Nebo můžete vyzkoušet tolik oblíbené náramky proti hmyzu. Při stavění stanu určitě přijde vhod i obyčejné kladívko na zatlučení kolíků.

 
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest