Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Egypt, Hurghada – Ali Baba Palace ****

Ali Baba Palace

Egypt – Hurghada

Nejnavštěvovanější egyptské letovisko u Rudého moře. Hurghada byla založena začátkem minulého století jako rybářská vesnice, dnes je moderní turistickou oblastí ve velkém stylu. Jedná se o táhlý, dvacetikilometrový pás hotelových středisek při pobřeží Rudého moře.

Hurghada je také lázeňským městem. Turisti sem nejezdí jen na poznávací zájezdy, ale i na ozdravné pobyty.

Díky množství krásných útesů zde potkáte množství potápěčů a z důvodu příznivých povětrnostních podmínek zase množství windsurferů, jachtařů a dalších nadšenců pro vodní sporty. Milovníci podmořského světa si nesmí nechat ujít návštěvu muzea a akvária, kde je k vidění kompletní kolekce flory a fauny Rudého moře.

Egypt, Hurghada – Ali Baba Palace ****

Ali Baba Palace4

Luxusní hotelový resort se nachází v krásné udržované zahradě přibližně 13 km od centra nové části Hurghady, Sakkaly, a asi 10 km od letiště.

  • Hotel: Ali Baba Palace ****
  • Termín:  9.11. – 16.11.2014
  • Odletové místo: Praha
  • Strava: All Inclusive
  • Cena: od 12 990 kč, původně 16 990 Kč

 

Egypt, Hurghada – Ali Baba Palace **** Rezervujte si zájezd zde >>

Dovolená Hurghada – levněVybírejte z velké nabídky a zažijte Egypt dle svých představ!

 

Hotel se nachází přímo u písečné pláže, která je v některých úsecích kamenitá, s pozvolným vstupem do moře nebo je přístupná sestupem z mola.

V zahradě se nachází rozsáhlá soustava bazénů (2 700 m2, z toho část vyhřívaná), bar u bazénu a terasa na slunění. Dětem je určen dětský bazén, miniklub a dětské hřiště.

Tipy na výlety

V Egyptě jsou trochu delší vzdálenosti než na jaké jsme zviklý, ale proč si nevyrazit na celodenní výlet za památkami starého Egypta. Nelblíže je to z Hurghady do Luxoru:

Luxor, Théby – západní břeh a Údolí králů

Théby byly po celé Zlaté období faraónů Nové říše centrem celé říše. Dnes po tisíci letech můžeme obdivovat monumentální památky. Chrámy, kolosy, a hrobky jsou v dnešním Luxoru, tak se Théby jmenují dnes, jsou rozesety po okolí. Východní část břehu podél Nilu je dnes moderní město Luxor a v něm můžeme obdivovat hlavně Luxorský chrám […]

Luxor, Théby – východní břeh

Théby, dnes po jménem Luxor, byly slavným sídlem Faraónů Střední a Nové říše. V době největšího rozkvětu zde žil asi 1 milión obyvatel. V období střední říše se začal vliv Théb postupně sílit a vyvrcholil zlatý obdobím za vlády faraonů se jménem Ramess v období Nové říše. Střední říše – 2055 – 1650 př.n.l. druhé […]

 

Dovolená Hurghada – levněVybírejte z velké nabídky a zažijte Egypt dle svých představ!

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest