Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Tipy pro dovolenou v Egyptě

 

Dovolená v Egyptě se pro spoustu z nás stala již tradicí. Mnozí zase Egypt zavrhují pro jeho rozšíření turistického ruchu. Avšak krása Egyptu poskytuje jak klidné zlatobílé písečné pláže, tak ruch města na typických arabských tržnicích. Stačí si jen vybrat, co láká právě vás.

Dobrý den, jmenuji se Egypt

Dobrý den, jmenuji se Egypt a oficiálně jsem nazýván Egyptská arabská republika, ležím na severovýchodní straně Afriky a z malé části v Asii. Ze severu mě obklopuje Středozemní moře a z východu blankytné Rudé moře s tím nejjemnějším pískem. Můj počet obyvatel se pohybuje okolo 94 miliónů a hlavním městem je Káhira.

V roce 1922 jsem se stal nezávislým na Velké Británii a mám vlastní měnu – egyptskou libru!

Chcete více informací o této zemi. Přečtěte si: Průvodce Egyptem

Káhira
Káhira

 Stručný náhled do historie

Egypt, to je země ze starověkými kořeny a zároveň představuje moderní střední východ.

Egypt vás může zlákat pro svou starodávnou kulturu, která je starší více, jak 6 tisíc let a ovlivnila i mnoho evropských zemí. Starověký Egypt byl jednou z vůbec nejstarších civilizací. Vznik jednoho z prvních států světa se datuje přibližně k roku 3000 př.n.l., díky snaze ovlivnit nilské záplavy. V roce 3150 př.n.l. pak faraon Menes sjednotil Horní a Dolní Egypt a vznikla Stará říše. Z tohoto období také pocházejí známé egyptské pyramidy, které lákají turisty ze všech koutů světa.

Avšak i milovníci moderního umění si zde přijdou na své. Egyptu se přezdívá ,,Holywood středního východu“ pro jeho Káhirský mezinárodní filmový festival, který je jeden z jedenácti nejlepších na celém světě. Známá je taktéž Káhirská opera.

Památky v okolí Káhiry:

Vybíráme dovolenou v Egyptě

V Egyptě můžete strávit skvělou dovolenou v některém letovisku u Rudého moře nebo se můžete toulat podél Nilu a cestovat po monumentálních památkách. Jakou cestu zvolíte Vy?

Vyberete si některý z poznávacích zájezdů do Egypta a vydáte se na cestu po pyramidách a starých chrámech plných obřích soch. Nebo raději zvolíte klid u krásného Rudého moře v některém letovisku? K nejoblíbenějším patří Marsa Alam a Hurghada.

Marsa Alam

Klid, pohoda a relax. Toto jsou nejvíce výstižná slova pro destinaci MARSA ALAM.

Marsa Alam byla původně malou rybářskou vesnicí, avšak díky mezinárodnímu letišti, které zde bylo postaveno, se toto městečko stalo oblíbenou destinací pro dovolenou v Egyptě, přesto si však zachovalo svou klidnou atmosféru. Marsa Alam je také známé svými doly na mramor a žulu. Těží se zde již po několik tisíciletí a za dob faraonů a nadvlády Římanů zde byla velká naleziště zlata a smaragdů.

Egypt, Marsa Alam - Hotel Jaz Solaya
Egypt, Marsa Alam – Hotel Jaz Solaya

 Tato oblíbená egyptská destinace vás okouzlí svými hotely, které vypadají jako z Pohádek tisíce a jedné noci, pobřežím, které lemují palmy a zátokami s průzračně blankytnou vodou. Je to opravdu romantické a kouzelné místo. Avšak pokud by jste se trošku nudili jen lenošením na pláži, jsou zde výborné podmínky pro potápění se.

Také výlety do nedalekého okolí jsou plné možností. Například v Samadai se můžete koupat s hravými delfíny, nebo si udělejte výlet do jednoho z národních parků jako je Waldi El Gemal, či Gebel Elba. Také návštěva Smaragdových dolů, bude určitě velkým zážitkem.

 Hurghada

Pohled do ruchu typického arabského města, korálové útesy a potápění. Takto bych asi popsala největší turistickou destinaci HURGHADA. Toto, dříve rybářské, město a zároveň přístav na pobřeží Rudého moře vás vtáhne do atmosféry Egypta, díky svým tržištím a čajovnám, které zde můžete navštívit.

Z Hurghady se pořádají výlety do okolí, například do města Luxor ( typického pro své starověké artefakty) a Karnaku, na chrámové komplexy. Za návštěvu také stojí pohřebiště Údolí králů a pyramidy v Gíze a Sakkáře.

Egypt, Hurghada -  Pickalbatros Albatros White Beach Resort
Egypt, Hurghada – Pickalbatros Albatros White Beach Resort

Ačkoli samotné město Hurghada nemá historické památky, je zde oblíbenou atrakcí místní akvárium a najdete zde také mnoho škol pro potápění, surfování a plachtění.  Školám se zde daří hlavně proto, že tato destinace láká svými korálovymi útesy, především u blízkého ostrůvku Giftun.

Rozšiřte si informace o Hurghadě: Více info v článku Hurghada.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu vaší dovolené v Egyptě, věřím, že každý si zde přijde na své. Krása Egypta je nekonečná.

autor: Lucie Holásková

Kam dále?

Počasí v Egyptě

Památky v Jižním Egyptě

 

 
Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest