Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Zdraví a očkování při cestování

Zdraví

Informace potřebné k zajištění zdraví při cestách naleznete na webu Státního zdravotního ústavu – www.szu.cz

Zejména při cestách do rizikových zemích je třeba před cestou zjist potřebné informace o výskytu nemocí, hygienickcýh podmínkách, možnostech zdravotní péče a o očkování.

Ebola

Aktuálně se řeší epidemie Eboly v afrických zemích Guinea, Libérie, Siera Leone a Nigérii.

Kompletní informace o Ebole si přečtěte v dokomentu, který vydala organizace: Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí.

Dokument je ke stažení zde…

Očkování

Očkování při cestách do zahraničí provádějí specializovaná pracoviště – střediska očkování a cestovní medicíny. Informace o těchto pracovištích je možno najít např. na adrese  www.vakciny.net nebo www.ockovacicentrum.cz.

Chystáme se na dovolenou do zahraničí. Kde zjistíme jaká rizika nám při pobytu hrozí?

Vždy záleží na navštívené destinaci, délce a charakteru pobytu. O event. risicích při pobytu se můžete informovat ve specielních očkovacích střediscích, u svého praktického lékaře, event. na přísl. hygienické stanici, která posoudí risika, doporučí event. očkování, prevenci malárie a poradí Vám jaká opatření máte dodržovat. Doporučujeme kontaktovat tato centra s dostatečným předstihem nejméně 6 týdnů před odjezdem.

Mohu se nechat očkovat před cestou do zahraničí na hygienické stanici?

Ne, hygienické stanice neprovádějí očkování před cestou do zahraničí, ale je možné se na hygienické stanici informovat, kde ( podle místa Vašeho bydliště ) jsou pro Vás nejbližší a nejdostupnější očkovací střediska. V těchto střediscích následně dostanete nejen informace o vhodném očkování podle místa Vaší cesty, ale i  poučení o prevenci proti malárii a dalších zásadách, které je vhodné dodržovat. Očkování při cestách do zahraničí provádějí specializovaná pracoviště – střediska očkování a cestovní medicíny.

Je v současné době některé očkování před odjezdem do zahraničí povinné?

Jediné povinné očkování při odjezdu do zahraničí je očkování proti žluté zimnici do vybraných států Afriky a Jižní Ameriky. Toto očkování  musí být zaneseno v mezinárodním očkovacím průkazu.

Více podrobnějších informací na:

náhledový obrázek: Lee Cannon

Cestovní pojištění

Srovnejte nabídky pojištění své cesty, vyberte si a za pár minut vám vše pošleme e-mailem.

Spočítat

9 Kč

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest