Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Výlety po českých technických muzeích

Pro nadšence do nejrůznější techniky je v České republice několik muzeí, kde se můžou pokochat. V článku zmíníme tři nejoblíbenější muzea, která rozhodně stojí za to navštívit.

Technické muzeum Praha

Technické muzeum v Praze je tu pro vás již od roku 1908, tedy více než sto let. Za tuto dobu se zde velikost expozice výrazně rozšířila a nyní máte možnost navštívit 5 různých výstav. Jednou z nich je například Muzeum dopravy, kde se můžete pokochat historickými kousky z oboru lodní, silniční nebo letecké dopravy. Železniční doprava má svou vlastní expozici vzhledem ke své rozměrnosti.

Podívat se ale můžete například i na historické fotoaparáty a vše kolem nich, tato expozice se nachází v hlavní budově Technického muzea Praha. Průmyslová expozice nabízí pohled do historie hornictví, hutnictví, ale i techniky určené do domácnosti. Toto muzeum je samostatnou složkou Technického muzea a nachází se v budově hned vedle něj.

Otevírací doba:

Pondělí:                        zavřeno
Úterý – pátek:               9-17,30 hod
Sobota a neděle:          10-18 hod

Vstupné:

Plné: 190 Kč, snížené 90 Kč

Adresa:

Národní technické muzeum
Kostelní 42
170 78 Praha 7
Česká republika

 

Technické muzeum Brno

Toto technické muzeum nabízí širokou škálu expozic. Jedněmi z nejzajímavějších jsou Kultura nevidomých nebo Mechanická hudba. Nabízí se zde ale i klasická výstava, která vypráví o historii letectví nebo o historických vozidlech. Muzeum bylo založeno v průběhu 20. století, kdy se kolem něj děly velké obchodní aféry.

Jestliže se rozhodnete muzeum navštívit, je pro vás otevřeno od 9 do 17 hodin, a to každý den kromě pondělí. Zaparkovat můžete zdarma v jeho areálu a vstupné pro rodinu vyjde zhruba na 200 Kč – podle toho, s kolika dětmi vyrazíte.

Adresa:

Technické muzeum Brno

Purkyňova 105
Brno – Královo Pole
612 00

 

Vojenské technické muzeum Lešany

Muzeum, které se nachází u Týnce nad Sázavou, je věnováno vojenské technice, a láká tedy hlavně nadšence tohoto oboru. Expozice muzea se nachází v bývalých kasárnách, což dodává muzeu historický nádech. Muzeum se zde nachází od roku 1996.

Vidět zde můžete 700 exponátů, mezi nimiž najdete například historické tanky, kamiony nebo třeba raketovou techniku. Nejstarší exponáty, které zde mají, pocházejí z roku 1890.

Vstupné do muzea Lešany je zdarma a vypravit se sem můžete v červenci a srpnu od úterý do neděle, vždy mezi půl desátou a 17. hodinou. Pokud byste sem chtěli vyrazit na výlet i v jiných měsících, možnost máte ještě v červnu a září, ale pouze o víkendech.

Adresa:

Vojenské muzeum Lešany

Lešany

257 41 Týnec nad Sázavou

úvodní foto: Jan Polák – Wikipedie – CC

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest