Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Víkend ve znamení Halloweenu a dušiček

pumpkins-469641_640

Sobota 1. listopadu bude ve znamení tzv. dušiček, protože v neděli si připomínáme Památku zesnulých a jejich anglosaskou variaci, a to Halloween.

Halloween

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat  a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Dušičky

Vzpomínka na všechny věrné zesnulé, Památka zesnulých či lidově Dušičky, která připadá na 2. listopadu, je v římskokatolické církvi dnem liturgického roku, kdy se církev modlí za zemřelé.

3 tipy na zajímavé akce pro halloweenský a dušičkový víkend

 

Vinařství u Kapličky – Halloween Party pro děti

u-kaplicky-webZnámé a úspěšné vinařství z obce Zaječí nedaleko Pálavských vrchů pořádá v sobotu 1. Listopadu 2014 od 15 do 18 hodin Halloween party pro děti.

Na co se můžete těšit:

  • Malování se Sinelou – HALLOWEEN motivy pro děti na tvář
  • Kouzlení s balónky, soutěže pro děti
  • Soutěž o nejhezčí HALLOWEEN kostým
  • Dětská diskotéka pro děti s Luďkěm Ptáčkem

Rodiče určitě budou mít možnost ochutnat víno.

1. ročník Dětského Halloweenování na Ovocném trhu v Praze

halloweenV sobotu 1.11. proběhne¨ 1. ročník Dětského Halloweenování. Akce odstartuje ve 12.00 hod, v rámci programu se můžete těšit na herečky Ivanu Jirešovou, Evu Čížkovskou, zpěváky Zlatu Emily Kinskou, Viktora Dyka, Sama Gyertyáka a další.

Návštěvníci si budou moci nechat vyrazit halloweenskou minci, namalovat strašidelný obličej, vyřezat dýňového strašáčka od mistra carvingu, pana Miloše Skořepy, absolvovat kurz gumičkování atd.

V 17.00 hod se průvod strašidýlek vydá z Ovocného trhu přes Celetnou ulici, Staroměstské náměstí, odkud se ulicí Železnou vrátí na Ovocný trh. Akci uzavřou vyhlášení soutěží o nejhezčí halloweenskou masku a nejhezčího dýňového strašáčka.

Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

Zámek Loučeň – 1. listopadu 11:00 – 2. listopadu 2014 17:00

svatohubertske-slavnostiSvátek patrona myslivosti v podzimem zbarveném nádherném zámeckém parku v Loučni s ukázkami tradic myslivosti, které potěší malé a velké.

Oblíbené slavnosti na počest patrona všech myslivců, svatého Huberta, se opět vrací na zámek Loučeň. Letos připadlo toto veselí věnované myslivosti a hodování, na 1. – 2. listopad 2014. Na již 5.ročník oblíbených Svatohuberstských slavností vás všechny srdečně zve knížecí nadlesní Josef Schwarz.

Návštěvníky, kteří k nám přijdou oslavit Svatohubertské slavnosti, čeká takřka kompletní přehlídka jednotlivých typů loveckých psů a chybět nebude ani atraktivní sokolnické vystoupení dravých ptáků. Těšit se můžete také na poznávací soutěže pro děti.  V sobotu, od 15ti hodin, pak můžete přijít do zámeckého kostela Nanebevzetí Panny Marie, zhlédnout jedinečnou Svatohubertskou mši, ze které si každý jistě odnese nevšední zážitek.

Přijďte tedy oslavit den myslivosti, svátek svátého Huberta, právě k nám na zámek Loučeň. Lákavý venkovní program s prohlídkou parku a labyrintária pořídíte za jednotné vstupné 50 Kč. Otevřeno je od 10:00 do 17:00. Program pak začíná v 11:00 a končí v 16:00.

 

zdroj inforamací: weby organizátorů

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest