Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Proč si zařídit cestovní pojištění?

Ať už vyrážíte na zahraniční cesty pravidelně, anebo se pouze jednou do roka rozjedete mimo ČR na rodinnou dovolenou, nemělo by vám chybět cestovní pojištění. Můžete tím předejít mnoha závažným komplikacím – zdravotním i finančním…

Druhy cestovního pojištění

Cestovní pojištění se týká více oblastí. Samozřejmě že základem je krytí rizik, jež jsou spojena s onemocněním či úrazem. Dostanete-li se vy nebo někdo z vašich blízkých do takové situace, není to pochopitelně nic příjemného, nicméně mimo hranice České republiky se jedná o dvojnásobný problém.

Jste v neznámém prostředí, může existovat jazyková bariéra a co je horší, léčba je v mnoha zemích výrazně dražší než u nás, když bývá obvyklá spoluúčast pacienta. Jistě, v rámci zemí Evropské unie by měla krýt náklady vaše zdravotní pojišťovna, nicméně ta hradí pouze základní zdravotní péči.

Úraz či nemoc sice mohou pokazit dovolenou, na kterou jste se těšili celý rok, ale sjednáním cestovního pojištění s předstihem předejte naznačeným finančním problémům. Ba co víc, většina pojišťoven nabízí svou asistenční službu – zavoláte tedy na určité číslo a získáte potřebné informace.

Pojištění na cesty však pochopitelně může krýt i další nepříjemnosti jako ztrátu zavazadel či škodu způsobenou třetí osobě. A navíc existuje celá řada připojištění. Lze si tedy pojistit storno zájezdu, léčbu domácích mazlíčků, a pokud se vydáváte na dovolenou na kole, rovněž váš bicykl atd.

Kde si cestovní pojištění sjednat?

Nabídku cestovního pojištění aktuálně naleznete u většiny zdravotních i komerčních pojišťoven a existují i subjekty, jež jsou specializovány výhradně na tuto oblast.

V době internetu si navíc není složité dohledat konkrétní informace, které by vám měly s výběrem pojišťovny pomoci. A nejen to! Dnes už totiž nemusíte ani vyrazit na pobočku. Máte totiž možnost sjednat si cestovní pojištění on-line, takže vše zařídíte z pohodlí vlastního domova. Bývá přitom obvyklé, že tato varianta je levnější, takže ještě ušetříte.

Kolik budete platit celkem?

Záleží na mnoha faktorech. Určující je nejen rozsah sjednaného cestovních pojištění, ale také to, kam vlastně vyrážíte, dále je zohledňován věk pojištěnce, délka pobytu v cílové destinaci, případně druh cesty.

Záleží tedy i na tom, zda jedete na pracovní cestu, anebo na rodinnou dovolenou. V každém případě vám doporučujeme sjednat lepší pojištění, abyste později nemuseli litovat.

Oproti zažitému přesvědčení některých lidí se totiž nejedná o nikterak vysoké částky. A už vůbec neuvažujte o tom, že byste vyrazili do zahraničí bez cestovního pojištění. Šetrnost by se vám totiž mohla hrubě nevyplatit!

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest