Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Travel Bible – praktické rady pro cestování

Travel Bible má podtitul: Praktické rady za milión, jak procestovat svět za pusu.

Ano, díky radám z Travel Bible můžete levně cestovat po světě a poznávat jeho krásy. V knize najdete zajímavé, ale vždy konkrétní a praktické informace pro vaše cesty.

Jak říkají autoři knihy cestovatelé Petr Novák a Matouš Vinš: “ Travel bible je jediná kniha, kterou na cestách nedáš s ruky“.

Travel Bible není obyčejný cestovatelský průvodce nebo cestopis. Jde o řadu praktických a autory vyzkoušených postupů a soubor řady tipů, jak stáhnout náklady na cestování na minimum. Jde o návod pro cestování „lowcostovou“ cestou, jde o návod pro vás jak vyrazit do světa.

Nejde pouze o vytištěný cestovatelský blog, ale ucelenou, praktickou a dobře čtivou knihu.

Cestovat

Celá kniha je rozdělena na tři hlavní oblasti

  1. Před cestou
  2. Na cestě
  3. Část po cestě

Autoři Travel Bible vás provedou celou přípravou na cesty, samotnou cestou a co následuje po ní.

Před cestou

Máte strach z cestování do neznámých nebo dalekých krajin? Zde je pro vás kapitola Překonáváme strach. Velká část první části je věnovaná financím a letenkám.

Autoři tvrdí, že cestovat může každý. A každému také nabízejí různé tipy, jak si na cesty našetřit. Kapitola 4 Jak získat dostatek prostředků na cesty je jich plná.

Kolik utratíte měsíčně na své životní náklady a běžný provoz? Dle Travel Bible:  “ Ve většině zemí světa vám ale bude bohatě stačit 500 Kč na den, tedy 15 tisíc za měsíc.“ Kam tedy vyrazíte vy?

Přes 70 stran je věnováno tipům a postupům jak najít a koupit levné letenky. Uvádí příklady konkrétních postupů pro vyhledávání a seznamuje Vás s výhodami a nevýhodami různých vyhledávačů levných letenek.

Na cestě

  • Kde a jak se ubytovat.
  • Jak na cestách ušetřit
  • Jak zažít různé zajímavé zážitky, a to ji luxusního rázu
  • Jak si na cestách přivydělat

To jsou hlavní témata v sekci Na cestě. Velká část v této části Travel bible je věnována práci na cestách a tzv. digitálnímu nomádství. Heslo digitálních nomádů je:

žít, pracovat a cestovat 🙂

Chcete vyrazit ze šedi své kanceláře do světa a zároveň vydělávat? Sbalte si svůj notebook a vyrazte! V Travel bibli najdete návod jak na to. Sami autoři jsou digitální nomádi, a proto rady z této kapitoly jsou velmi konkrétní a praktické.

Část po cestě

Přijedete domů a musíte se po cestě zregenerovat a odpočinout si? To asi nebyla dobrá dovolená :-). V Travel Bibli se dozvíte, jak zážitky z cest dále zužitkovat a také na nich vydělat. Třeba na další cestu. A pak na další … .

Chystáte se na cesty a nejste stále rozhodnutí zda vyrazit? Přečtěte si Travel Bibli, ta Vás inspiruje a „nakopne“ k akci.

Nenajdete v ní návod, jak jet na dovolenou do Chorvatska a strávit tam 14 dní na plné pláži. Ale inspiruje Vás a ukáže Vám cestu jak poznat svět. Cestovat může každý!

Za sebe a po přečtení Travel Bible mohu říci, že pokud jste se zatím nerozhodli cestovat nebo jste stále na vážkách zda sami někam vyrazit, kupte si Travel Bibli a načerpejte z ní informace. Přesvědčí Vás, že i Vy se můžete podívat do své vysněné destinace. Já už jsem se začal připravovat … .

O knize

Travel Bible

Travel Bible

Praktické rady za milion, jak procestovat svět za pusu

Autoři: Petr Novák, Matouš Vinš  

Vydavatelství: Blue Vision, 2015

Počet stran: 395 stran

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest