Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Pražská zoologická a botanická zahrada

Hlavní město Praha nabízí mnoho turistických atrakcí a plno zábavy. Jedním z nejnavštěvovanějších míst je zoologická zahrada. Kousek od ní máte možnost navštívit také botanickou zahradu, která vás jistě zaujme.


Cestovatelskýobchod.cz - obchod pro ty, kdo milují cestování

Výprava za zvířátky – navštivte pražskou ZOO

Je libo podívat se na tučňáky, žirafy, gorily, nebo dokonce na nějaké větší hady? Není problém, stačí si udělat hezký výlet do pražské zoo. Připravte se, že pokud chcete ze zoo vidět opravdu všechno, zabere vám to celý den. Ten zážitek za to ovšem rozhodně stojí.

Připraveno je pro vás 12 speciálních pavilonů a mnoho dalšího. Navštívit taky můžete dětskou zoo, kde na vás čeká řada domácích zvířat, mezi které se děti mohou podívat a zkusit je nakrmit.

Zážitek z výletu umocní jízda lanovkou, kterou můžete využít jak pro cestu nahoru, tak pro cestu dolů. Po cestě se můžete zastavit v různých občerstveních nebo v restauraci u hlavního vchodu. A pokud už se vám nebude chtít chodit, nasedněte na zoo vláček a cestu projeďte.

Příroda kolem nás – Pražská botanická zahrad

Jestliže se chcete podívat na krásné rostliny, kousek od zoologické se nachází Botanická zahrada Praha. Můžete ji tak zapojit do svého výletu nebo ji navštívit jen tak. Uvidíte zde kolem 15 000 druhů rostlin, a to jak volně, tak i ve sklenících.

Botanická zahrada je skvělou inspirací pro Vaši zahradu. Můžete si prohlédnout různé druhy okrasných rostlin a dřevin v zajímavých kompozicích, a tím načerpat inspiraci a možnosti kombinací pro vaši okrasnou zahradu.

Skleník Fata Morgana

Velkým lákadlem botanické zahrady je skleník Fata Morgana, který se řadí mezi evropské unikáty. Výstava je zde věnována převážně tropickým rostlinám. Výjimečně se zde vyskytují i rostliny subtropického pásma. Konkrétně jsou zde hned tři expozice – polopoušť, tropický deštný prales a hory.

Zvířátka, příroda i kultura v jednom

Návštěvníci, kteří chtějí navštívit obě zahrady, mají možnost zakoupit speciální trojité vstupné. Kromě toho, že se podíváte za zvířaty a poznáte i svět rostlin, získáte ke vstupnému ještě možnost navštívit Trojský zámek.

Nejen že ušetříte značnou sumu na vstupném, ale ještě k tomu můžete tuto takzvanou Trojskou kartu využít vícekrát. Například v pondělí navštívíte zoo a o týden později potom botanickou zahradu a Trojský zámek.

Otevírací doba ZOO Praha

Zoo Praha je otevřena po celý rok denně.

OBDOBÍ OTEVÍRACÍ DOBA
Leden, únor 9.00 – 16.00
Březen 9.00 – 17.00
Duben, květen 9.00 – 18.00
Červen 9.00 – 19.00
Červenec, srpen 9.00 – 21.00
Září, říjen 9.00 – 18.00
Listopad, prosinec 9.00 – 16.00

Vstupné ZOO Praha

Dospělí – 200 Kč

Děti, studenti, důchodci – 150 Kč

Rodiny (2 dospělí + 2 děti od 3 do 15 let*) – 600 Kč + 100 Kč za každé další dítě

úvodní foto: _tbw_

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest