Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Oblíbené destinace pro cesty na kole – I. Česká republika

Věnujete se cykloturistice? Chcete v nejbližší době vyrazit na kolo po České republice a hledáte inspiraci? Potom jsou právě pro vás určeny následující řádky. Na našem území lze totiž nalézt spoustu cyklotras, které rozhodně stojí za to.

Cykloturistika jako aktivní forma poznávání

Cykloturistiku provozuje čím dál více lidí, kteří chtějí výlet či dovolenou pojmout skutečně aktivně. Dobrou zprávou je, že aktuálně lze vyrazit prakticky kamkoli, neboť cyklostezek a značených cyklotras neustále přibývá, což je součástí výše zmíněného trendu.

Ještě než přistoupíme ke konkrétním destinacím, je třeba zdůraznit, že byste měli vždy zohledňovat svou fyzickou kondici a částečně i věk. Předejte tak zbytečným komplikacím. Při výběru vhodné destinace navíc záleží na tom, zda na kolo vyrazí pouze dospělí, anebo je doprovázejí děti.

Troufáte si na kole do výše položených míst?

Chcete-li se vydat do vyšších nadmořských výšek, měli byste vlastnit horské kolo, zvláště pokud vás čeká náročnější terén. Pak můžete kupříkladu vyrazit objevovat nádheru Jizerských hor, které v oblasti cykloturistiky patří k nejoblíbenějším místům v České republice.

Populární jsou rovněž Jeseníky a Šumava, ale zajímavé cyklotrasy naleznete rovněž v Krkonoších. Vyrazit však můžete prakticky do všech pohoří Česka, tedy jestli si troufnete, protože se často nejedná o právě nejjednodušší trasy.

Přírodní krásy v nižších nadmořských výškách

V nižších nadmořských výškách využijete spíše krosová kola, jež jsou vhodná do lehčího terénu i na silnice.

Z konkrétních míst vám můžeme doporučit kupříkladu vodní nádrž Lipno, která je stále poměrně vysoko, nicméně jedná se o největší vodní plochu na území České republiky, takže skýtá mnoho nezapomenutelných zážitků.

Velezajímavou síť cyklotras naleznete také v rovinaté krajině Třeboňska, na Labské stezce, případně na Cyklostezce Ohře. Možností ale máte samozřejmě opět mnohem více, určitě nesmíme zapomenout na Český ráj a na oblíbenou Jižní Moravu.

Objevujte rovněž kulturní krásy Česka

Chcete-li objevovat kulturní krásy České republiky, postačí vám i silniční kolo. Nemá ovšem smysl jmenovat jednotlivé destinace, neboť existují stovky zajímavých míst, která lze navštívit.

Zmiňme tedy alespoň První české muzeum cyklistiky na zámku Nové Hrady, které se pro výlet na kole více než hodí. Pokud se totiž chcete dozvědět něco více o cyklistice jako takové, zde máte jedinečnou možnost.

Prima výlet za kulturou lze ale pochopitelně absolvovat ve všech krajích Česka, které je koneckonců plné přírodních i kulturních krás. Kam vyrazíte na výlet Vy?

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest