Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

10 nejdelších sjezdovek v Evropě

Alpy nabízejí mnoho možností pro skvělé lyžování. Mnoho velkých moderně vybavených středisek s desítkami vleků a lanovek a desítkami kilometrů sjezdovek. Kde se ale svezete nejdéle? kde jsou nejdelší sjezdovky. Zde je přehled 10 nejdelších sjezdovek. A Jedno překvapení na úvod: Ani jedna není v Rakousku.

1. Itálie – Valle d’Aosta

Nejdelší trať ze všech naleznete v lyžařském středisku Breuil-Cervinia v Itálii. Sjezd je dlouhý 22 km začíná na Malém Matterhornu (3 880 m.) a svezete se až do údolí Valtournenche. Obtížnost trati – střední.

2. Francie – Chamónix

Na úpatí masivu Mont Blanc se nachází stejnojmenný ski areál Chamonix Mont-Blanc. Trasa, která má délku 20 km, začíná na vrcholu Aiguille du Midi (3 840 m.) a volným terénem přes ledovcové údolí se dá dojet až do Vallée Blanche.

 Aiguille du Midi
Aiguille du Midi

Chamonix je oblíbené letovisko zimních sportů a dějiště zimních olympijských her. V roce 1924 se zde konaly zimní olympijské hry. Chamonix a okolí je ideálním místem pro většinu extrémních sportů provozovaných v přírodě jako např. horolezectví na skalách i ledovcích, extrémní lyžování, paragliding a rafting.Známou atrakcí Chamonix je visutá kabinová lanovka na vrchol Aiguille du Midi (3842 m n. m.), a pak se již můžete spustit dolů po dvaceti kilometrové sjezdovce 🙂

Vybrat zimní dovolenou ve Francii >>

3. Švýcarsko – Zermatt

Oblíbený ski areál Zermatt nabízí středně obtížný sjezd dlouhý 17 km. Start je z Malého Matterhornu (3 880 m.) a cíl přímo v Zermattu.

V okolí Zermatu se nachází 33 z 74 švýcarských vrcholů s výškou přes 4000 m n. m.

Lyžarské středisko disponuje 250 sjezdovkami a 71 lyžařskými vleky a lanovkami. Lanovka směřuje taktéž na Klein Matterhorn – nejvyšší zpřístupněné místo pro lyžaře v Evropě. Z druhé strany se můžete spustit do Itálie ( viz. bod 1 )

Alpy nad Zerrmattem a Matterhorn
Alpy nad Zerrmattem a Matterhorn

4. Švýcarsko – Bernese Oberland

Ve švýcarském oblasti Bernese Oberland se nachází lyžařské středisko Mürren – Schilthornse svou náročnou sjezdovkou. Tato černě značená sjezdovka z vrcholu Piz Gloria (2 970 m.) je pouze pro zkušené. Její délka je 16 km.

Vybrat zimní dovolenou ve Švýcarsku >> 

5. Francie – Isere

Další sjezdovkou, která se právem řadí mezi nejdelší, je 16 km dlouhá trať začínající v nadmořské výšce 3 200 metrů. Naleznete ji v regionu Auvergne Rhône-Alpes, kde se nachází ski areál Les Deux Alpes. Sjezdovka z vrcholu ledovce končí ve vesničce La Grave.

6. Francie – Grandes Rousses

V Savojských Alpách se rozprostírá pohoří Grandes Rousses, zde najdete vyhlášené lyžařské středisko Alpe d’Huez, kde je černě značená, 16 km dlouhá sjezdovka. Její začátek je na vrcholu Pic Blanc (3 300 m.)

Sjezdovka Sarenne a podle řady časopisů i internetových zdrojů je nejdelší černou sjezdovkou na světě – měří 16 kilometrů a překonává převýšení více než 2000 metrů.

Nejslavnější vrcholy a průsmyky Tour de France, přečtěte si článek o slavných vrcholech Tour.

7. Francie – Vanoise

Ski areál La Plagne leží v pohoří Vanoise. Je zde 15 km dlouhý sjezd začínající na vrchu ledovce Bellecote (3 250 m.) a končící v Montchavinu. Na trase se střídají snažší i obtížnější úseky.

Středisko La Plagne (1250 – 3250 m. n. m.), to je 92 vleků a lanovek a skvělých 225 km sjezdovek.

A znáte nejvyšší hory světa? Tam se většinou moc lyžovat nedá, ale stojí za poznání. Přečtěte si celý článek: Nejvyšší hory světa

8. Švýcarsko – Valais

Středisko Les Diablerets nabízí 14 km dlouhou trať Combe d’Audon. Její začátek je na vrcholu Scex Rouge ( 2 970 m.), trasa vede z ledovce až do údolí. Nástup sjezdu je značen černě, později jde o náročnost střední.

9. Francie – Haute Savoie

Ski areál Flaine budete hledat v regionu Haute-Savoie nedaleko Ženevy. Přímo z Flaine (2 500 m.) vede sjezdovka do Sixt Fer-à-Cheval. Její délka je 14 km a náročnost snadná, jde o pohodový sjezd.

10. Švýcarsko – Jungfrau

lauberhorn_im_winter

Nakonec se mezi nejlepší desítku musí vejít i 13 km dlouhá, nenáročná sjezdovka, vedoucí z Lauberhornu (2 315 m.) do Grindelwaldu. Lyžařské středisko Wengen – Männlichen najdeme v Bernských Alpách, kde se rozprostírá známý masiv Jungfrau.

Wengen je dějištěm jednoho z nejslavnějších a nejtěžších závodů ve sjezdu na lyžích. Od roku 1930, jsou zde pořádány slavné lyžařské závody Lauberhorn. Po zařazení do Světového poháru FIS se jedná o nejdelší závod této série (trať má délku 4480 m).


Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest