Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Poznejte To nejlepší z Austrálie

Austrálie je pro Evropany nejvzdálenější kontinent, ale stále je přitahuje svou krásou a rozmanitostí. Nádherné pláže a pobřeží, moderní města, poušť a neskutečné přírodní scenérie. To je Austrálie.

Vydejte se na velkou poznávací cestu do Austrálie a poznejte ji na vlastní oči. Poznávací zájezd Poznejte To nejlepší z Austrálie Vás může inspirovat k daleké cestě nebo si můžete rovnou zájezd rezervovat.

Poznejte To nejlepší z Austrálie

Zájezd v sobě zahrnuje letecký přesun do Austrálie a 19 nocí ve 3* hotelech nebo motelech (23 dní / 19 nocí) . Na vše bude dohlížet česky mluvící průvodce ( níže uvedený zájezd pořádá FIRO-tour a.s )

 • 1. den:

  samostatně odlet z Prahy, let s přestupy.

 • 2 – 4  den: Sydney

  přílet do Sydney. Po příletu vyřízení imigračních formalit, ubytování a nocleh.

  dopoledne odpočinek a aklimatizace po dlouhém letu. Odpoledne prohlídka Sydney – Hyde Park, Central Business District, China Town atd. Návštěva nejvyšší věže Sydney Tower (305 m) s krásným výhledem. V podvečer Darling Harbour s hezkým pohledem na mrakodrapy Sydney. Nocleh.

  Pokračování v prohlídce Sydney – Královská botanická zahrada, nejkrásnější přístav světa Sydney Harbour, ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery (UNESCO). Prohlídka vás zavede do nitra tohoto architektonického zázraku minulého století. Návštěva historické čtvrti Rocks a procházka po mostě Harbour Bridge a jeho Pylonu. Nocleh.

Harbour Bridge a slavná budova Opery
Harbour Bridge a slavná budova Opery
 • 5. den:

  celodenní výlet do oblasti přírodních krás Modrých hor (UNESCO), jejichž dominantou je obrovský pískovcový kaňon s nejznámějším skalním útvarem Tři sestry. Podniknete nenáročnou procházku v kaňonu plném mohutných eukalyptů, kde sestoupíte na jeho dno kolem vodopádů Katoomba Falls. Fakultativně je možné jet nad kaňonem a dolů lanovkou. Nocleh.

 • 6. den:

  Nelson Bay – možnost fakultativního výletu lodí na několikahodinovou plavbu do vod Tasmanova moře, mořského NP Port Stephens, který je ideální na pozorování delfínů a velryb, zejména keporkaků a plejtváků (velryby pouze v podzimním termínu).

  Zastávka na pláži Stockton Brach v NP Worimi, ze které se zvedá 32 km dlouhá bariéra z písečných dun dosahujících výšek přes 30 m. Dále budete pokračovat do pralesů NP Myall Lakes, tvořeného soustavou lagun, písečných dun, kde je u termitišť kromě klokanů obrovských možné spatřit i ježuru australskou. Nocleh.

 • 7. den:

  návštěva Billabong Koala Parku, kde kromě medvídků koala uvidíte zoologickou zahradu australských zvířat. Přejezd na sever po silnici Pacific Highway, kterou obklopují eukalyptové lesy s nejhojnějším výskytem medvídků koala, z Port Macquarie do Coffs Harbour. Následuje surfařská mekka Byron Bay s nejvýchodnějším mysem Austrálie Cape Byron – mořský NP, návštěva Nimbinu – malé hippies městečko v oblasti Nové Anglie, kde se jakoby zastavil čas v 60. letech. Nocleh.

 • 8. den:

  prohlídka pobřežního NP Mount Warning – Gondwanské deštné pralesy Austrálie (UNESCO). Výstup pralesem na sopečný vrchol Mount Warning s úžasnými výhledy na oceán a sopečné vrcholy v okolních NP Lamington a Border Ranges. Večer možnost koupání v idylické skalní prohlubni s vodopádem obklopené pralesem. Nocleh.

 • 9. den: Brisbane

  dopoledne relaxační pobyt na plážích Gold Coast. Poté přejezd přes Brisbane zpět na pobřeží, do přístavního města Hervey Bay. Nocleh.

 • 10. den:

  plavba na Fraser Island (UNESCO) – největší písečný ostrov světa, který téměř celý pokrývá NP Great Sandy, jízda terénním vozem, koupání v křišťálově čistém pralesním jezeře Lake McKenzie, jízda po Seventy-Five Mile Brach (75 mílové pláži) podél Pacifiku. Ostrov je znám množstvím divokých psů dingo a výskytem varanů. Nocleh.

 • 11. – 13. den:

  přejezd k Velkému bariérovému útesu, relaxace na pobřeží nebo fakultativní celodenní plavba po atolech Velkého bariérového útesu (UNESCO). Necháte se pohltit pestrobarevnou záplavou podmořského života v národním parku a kolem ostrovů Whitsundays s bělostnými písečnými plážemi a jasně tyrkysovým mořem. Možnost šnorchlování u korálových útesů, plavání nebo prozkoumávání pobřeží. Nocleh.

 • 14. den:

  přejezd po pobřeží Korálového moře na sever a krátká návštěva Townsville – největší město tropického Queenslandu, obrovské podmořské akvárium Reef HQ s živým korálovým útesem, možnost návštěvy historického parku Paronella uprostřed pralesa. Nocleh.

 • 15. den:

  přejezd do Cairns a prohlídka města s Esplanade. Výlet do Kurandy na Athertonské náhorní plošině, Barron Falls v NP Barron Gorge, večerní návštěva tržiště v Cairns. Nocleh.

 • 16. den:

  výlet do nejstarších tropických deštných pralesů sahajících až na nádherné pláže v NP Daintree – Vlhké tropy Queenslandu (UNESCO). Fakultativně možnost pozorování krokodýlů. Večer zažijete barbecue (venkovní grilování) s místními Čechy. Nocleh.

 • 17. den:

  odlet z Cairns do Alice Springs v rudém středu Austrálie – prohlídka města – stará telegrafní stanice, Muzeum létajících lékařů. Nocleh.

 • 18. den:

  prohlídka pouštního MacDonnellova pohoří, cesta do NP West MacDonnell se spoustou roklí a kaňonů s jezírky ke koupání. Návštěva soutěsky Simpsons Gap se skalními klokany, úzké skalní průrvy Standley Chasm nebo impozantní rokle Ormiston Gorge vyhloubené říčkou Ormiston Creek. Nocleh.

 • 19. den:

  dnes budete pokračovat do Kings Canyonu v NP Watarrka, kde se budete kochat místní jedinečnou přírodou a jejími barvami. Nocleh.

Uluru
Uluru
 • 20. den: Uluru

  přejedete k symbolu Austrálie v NP Uluru – Kata Tjuta (UNESCO) – pěší výlet a západ slunce u monolitu rudé hory Ayers Rock a nedalekých Olgas. Nocleh.

O Uluru – Ayers Rock si můžete přečíst v samostatném článku: Uluru – Ayers Rock

 • 21. den:

  východ slunce nad posvátným Uluru, poté odjezd na letiště a odlet do Sydney.

 • 22. den:

  krátká prohlídka Sydney a odlet do ČR s přestupy.

 • 23. den:

  přílet do Prahy.

Cena zájezdu: 123 291 Kč

Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha-Sydney-Praha vč. všech letištních poplatků s přestupy • dopravu dle programu komfortním klimatizovaným minivanem • 19 nocí ve 3* hotelech nebo motelech • služby místního česky mluvícího průvodce • trajekt na Fraser Island • vízum do Austrálie • informační materiály • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Termíny a aktuální cenu zjistíte zde:  >>To nejlepší z Austrálie

Austrálie – základní údaje

Oficiální název: Australské společenství (Commonwealth of Australia)
Hlavní město: Canberra (cca 330 tis. obyv.)
Státní zřízení: federální konstituční monarchie s parlamentním systémem vlády
Úřední jazyk: angličtina
Měna australský dolar (AUD)

Víza

K cestě do Austrálie jsou občané ČR povinni mít cestovní pas ČR, platný minimálně 6 měsíců od plánovaného data odjezdu z Austrálie, a platné australské vízum.

Vízum je pro cesty do Austrálie nutné. Jeho vyřizování probíhá většinou prostřednictvím CK, nebo:
1) prostřednictvím internetu,
2) australského velvyslanectví,
3) migračního agenta v Austrálii.
Podrobnosti viz internetové stránky MZV ČR.

 
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest