Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Odvažte se a vyrazte do Madridu

 

Nevíte, co podniknout o víkendu? Odvažte se a vyrazte do Madridu, města nabízejícího možnost rozmanitých činností. Na své si zde přijde každý.

Víkend v Madridu

Madrid je hlavním městem Španělska, proto je opravdu velký, slavný a poskytuje nabídku množství rozmanitých možností. Na rozdíl od spousty jiných Španělských míst se zde dobře domluvíte anglicky i na ulici, jelikož místní jsou na turisty a komunikaci v angličtině zvyklí. Protože je z kulturního hlediska velmi významným místem, jistě je dobré jej alespoň jednou za život navštívit.

Proč je Madrid dobrou volbou?

  • Téměř všechny zajímavé úseky města k vidění, ale i možnosti k nejrůznějším aktivitám, se nalézají v centru a můžete se k nim dostat pěšky. Nemusíte tedy utrácet za dopravu po městě, pokud nechcete vidět například slavný fotbalový stadion Realu Madrid, který patří mezi skutečně jenom několik málo turistických atrakcí, k nimž je lepší dopravit se například autobusem.
  • V Madridu je jedna z nejslavnějších, největších a na své „poklady“ nejbohatších galerií v Evropě s názvem Museo del Prado. Uvidíte zde opravdové skvosty, jako například původní antické sochy z vily císaře Hadriana nebo množství obrazů Španělských mistrů, jakými jsou Goya či Velásquez a mnoho dalších. Navíc dvě hodiny před uzavřením galerie je vstup zcela zdarma.
Museo del Prado
Museo del Prado
  • V tomto městě se nachází skutečný egyptský chrám z dob faraonů, který Španělsko dostalo jako poděkování za pomoc při záchraně Egyptských památek. Chrám byl pro převoz rozložen a v Madridu znovu složen do původní podoby. I přesto, že jste ve Španělsku, tedy touto cestou můžete prožít pocit ze setkání se Starověkým Egyptem. Jeho návštěva je navíc bezplatná.

  • Další místo, které rozhodně nesmíte přejít bez povšimnutí je královský palác. Palác je obrovský a majestátní a je dobré přijít k němu v době výměny stráží, ta by měla probíhat okolo 12:00 hod. Tento zážitek je jistě nezapomenutelný.
Královský palác
Královský palác
  • Ohledně zkušenosti s dobrým jídlem je vhodné navštívit místní starobylou a proslulou čokoládovnu s názvem San Gines podávající v celém městě nejlepší španělskou sladkou specialitu s názvem „churros“. Dále poté místní též starobylý trh jmenující se San Miguel. Na tomto trhu vám naservírují španělská tradiční jídla a všechno je zde lahodné a čerstvé.

Další zajímavé tipy pro výlet do Madridu naleznete také v článku: Madrid – hlavní město Španělska

  • Skvělou volbou pro trávení času v Madridu je navštívení jeho nejrušnější ulice s názvem Gran Via. Je plná, především ve večerních hodinách, dobře naladěných Španělů. Jsou v ní velké počty nejrůznějších obchodů, často s rozlehlými a honosnými interiéry, což je samo o sobě také opravdovým kulturním zážitkem.
  • Nesmíte také vynechat noční procházku po městě. V noci se z Madridu totiž stává téměř jiné místo. Skoro všechny domy v centru jsou dekorativně nasvícené. Lidé jakoby ožívají a probouzejí se z každodenního stresu, aby si uvolněně užili večer v ulicích. Noční Madrid je skoro opakem toho, jakým se zdá být přes den.

Madrid nabízí ještě mnohem víc možností, než které byly zmíněné v tomto článku. Neváhejte a zvolte si tedy z této pestré palety různých aktivit. Vyberte si ty nejzajímavější pro vás a vyjeďte sami objevit a zjistit, co je zde nejlepší.

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Tags: