Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Oblíbené destinace pro cesty na kole – II. Evropa

Mnozí lidé se nespokojují s pasivním objevováním krás Česka a vyrážejí za poznáním na kole. Jiní jdou ještě dále a provozují cykloturistiku i za hranicemi ČR. Jaké jsou oblíbené destinace českých turistů?

Cykloturistika v sousedních zemích

Zatímco je cykloturistika v Čechách mnohdy záležitostí jednodenních výletů či víkendových pobytů, za hranice se nejčastěji vyráží na delší dovolenou. Ani to však nemusí být pravidlem, neboť mnohé oblíbené cyklotrasy a cyklostezky lze nalézt v sousedství České republiky, takže jejich absolvování není časově ani finančně příliš náročné.

Tak například v Německu můžete vyrazit kolem vodních ploch jako jezero Chiemsee či řeka Mosela, případně si lze užívat krajinu kolem Bodamského jezera. V Německu začíná i Podunajská stezka, která vede také Rakouskem, Slovenskem a Maďarskem.

Dvěma posledními jmenovanými státy (a Polskem) vede i oblíbená Jantarová stezka, jež částečně kopíruje starověkou trasu, na níž se obchodovalo s jantarem, a to na obrovské vzdálenosti.

Již zmíněné Rakousko je další zemí, kam čeští milovníci cykloturistiky vyrážejí poměrně často. A rozhodně k tomu mají důvod. Právě zde totiž můžete nalézt kvalitní cyklostezky, které vás povedou úchvatnou rakouskou krajinou a díky své délce a převýšení přitom nepatří k nejtěžším. Konkrétně máme na mysli Taurskou cyklostezku a Solnou stezku, které vám vřele doporučujeme, protože v těsné blízkosti Česka jde o jedny z nejlákavějších destinací.

Chcete vyrazit dále do Evropy?

Krásnou přírodu a zajímavé výzvy lze nalézt rovněž dále od českých hranic. V Itálii je kupříkladu veleoblíbeným místem všech milovníků kol jezero Lago di Garda. V jeho okolí je totiž možné nalézt prakticky vše pro bikery i cykloturisty.

Největší italské jezero Lago di Garda je zkrátka perfektní pro dovolenou na kolech, a to pro sportovce i celé rodiny.

Lago Do Garda – Cyklozájezd

 2826016-lago-do-garda-cyklozajezd 
 
  • Doprava: autobus
  • Termín: 9.9. – 13.9.2015
  • Strava:Polopenze
  • Cena: 4 990 Kč

Vyrazit ovšem můžete rovněž do Francie, v níž lze na kole rovněž navštívit celou řadu překrásných míst.

Jako tip na závěr berte Řecko. Že jste o této jihoevropské zemí v souvislosti s cykloturistikou neslyšeli? To je možné, protože v Řecku není příliš značených tras. Jednu z výjimek představuje poloostrov Chalkidiki. Na kolech lze navíc objevovat i ostrovy jako Korfu či Lefkada.

V Řecku vznikla jedna z nejstarších civilizací světa, proto zde můžete obdivovat jak překrásnou přírodu, tak mnoho podivuhodných památek. Vydejte se tedy na kole proti proudu času…Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest