Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Národní park České Švýcarsko, spojte se s přírodou

Opravdu unikátním místem v České republice je národní park České Švýcarsko. Nabízí krásy přírody jako nikde jinde a výlety sem jsou mezi českými turisty čím dál tím oblíbenější. Víte ale, co vás v tomto místě čeká? Chcete se zde ubytovat a nevíte kde? Tak čtěte dál.

Cestovatelskýobchod.cz - obchod pro ty, kdo milují cestování

Krása, která inspiruje

České Švýcarsko nebo také Labské pískovce – to je místo, které prostě zanechá v člověku nějaký ten poznatek. Zde se nejdete jen projít do přírody, ale jdete čerpat její krásu.

Oblast, která zabírá kolem 700 km2, inspiruje i fotografy k novým a novým snímkům, protože tady je opravdu co zachytit. Pískovce zde tvoří překrásné útvary, které je možné pozorovat i při pouhé cestě vlakem mezi okolními vesnicemi. Rozhodně ale stojí za to se zdejší přírodě přiblížit.

Symboly a unikáty Českého Švýcarska

Nejednomu z vás se při vyslovení spojení České Švýcarsko vybaví Pravčická brána. To je jeden ze skvostů tohoto území, tady vlastně všechno začíná. Jedná se o krásný pískovcový oblouk, který byl vytvořen zcela přirozeně, což mu přidává na kráse. Okolí Pravčické brány je upraveno pro turisty a pro jedinečný zážitek je zde několik vyhlídek.

Pravčická brána ( elbe-sandstone-mountains )
Pravčická brána

Dalším výrazným místem v Českém Švýcarsku je kaňon řeky Labe, který zde tvoří velice výraznou osu. Tento kaňon se prořezává až na krystalinické podloží, což mu přidává na zajímavosti.

Dalším navštěvovaným místem jsou soutěsky Kamenice, které také patří pod největší atrakce národního parku.

Ubytování mezi krásami národního parku

Poslední dobou je ubytování v Českém Švýcarsku stále oblíbenější. Najdete zde několik apartmánů a penzionů. Apartmány Celnice jsou dokonce provozovány přímo správou NP, což zaručuje jistou kvalitu ubytování. Hotel The Forest Garden nabízí ideální prostředí za účelem prožití romantiky a úniku od každodenních starostí.

Pro fajnšmekry, kteří si přírodu chtějí opravdu užít, doporučujeme kemp, který se jmenuje Mezní Louka a nachází se asi 5 kilometrů od obce Hřensko. Můžete zde spát v karavanu, rozdělat si stan nebo si jen tak ustlat pod širým nebem.


 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest