Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Dálkové cyklistické trasy v Evropě

Cykloturistika je stále více populární. Města a obce vycházejí cyklistům více vstříc. Objevují se další a další občanská sdružení, příspěvkové organizace a podnikatelé, kteří se zaměřují na cykloturisty.

Jedním z příkladů je služba Cyklisté Vítáni, která certifikuje místa, kde je o cyklisty dobře postaráno: ubytování, stravování, kempy, turistické cíle. Více na www.cyklistevitani.cz. Velkou zásluhu na rozvoji má i nadace Partnerství.

Velkým přínosem pro cykloturisty po celé Evropě a v České republice je budování dálkových cyklotras, které od severu na jih, od západu na východ probíhají celou Evropou. Některé jsou umístěny podél řek, procházejí okolo významných historických památek a zajímavými oblastmi.

EuroVelo – Evropské dálkové cyklotrasy

Mají označení EuroVelo. Jde o celkem 14 dálkových cyklotras. Procházejí 42 státy v Evropě. Celkově se po konečném dokončení počítá s 70000 km tras. Nejdelší je cyklotrasa: EuroVelo 13 s názvem Iron Curtain, která vede ze severu Norska k Černému moři, měří 10400 km.

Více informací o jednotlivých trasách : www.eurovelo.com

 Labská cyklostezka

I u nás se budují různé dálkové cyklotrasy. Některé napojení i na EuroVelo. Jedním z takových to počinů je Labská cyklostezka, která se klikatí po březích Labe po celém jejím toku od Krkonoš a k hranicím s Německem. Kde se můžete napojit na trasu ElbeRadWeg a dojet až do Hamburku a k ústí Labe do Severního moře.

Na našem území má stezka 370 km. Na jednotlivých úsecích Labské cyklostezky jsou v průběhu roku pořádány různé akce. Kompletní informace o dění na stezce a mapy naleznete na: www.labska-stezka.cz

Moravské vinařské stezky

Projeďte se na kole po Jižní Moravě. 10 okruhů o celkové délce přes 1200 km Vás provede krajem vína:  Znojemsko, Mikulov, Valtice, Slovácko, Velkopavlovicko. Ideální na poznání památek v kraji a spojené s vínem. Vše o Moravských vinařských stezkách je na webu: vinarske.stezky.cz

Chcete strávit dovolenou v sedle kola? Naplánujte si poznávací dovolenou po jedné z dálkových cyklotras a třeba krajem vína.

foto: Citizen 4474

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Tags: