Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

7 hradů a zámků ze známých a oblíbených pohádek

Z dětství si každý z nás odnesl vzpomínku na nějakou pěknou pohádku a v téměř každé pohádce proběhla alespoň část děje na nějakém hradě nebo na zámku.

Podívejme se společně na 7 hradů a zámků, kde se odehrával ( natáčel ) děj nějaké nám hodně známé filmové pohádky, které nás kažročně o Vánocích baví na televizní obrazovce.

Moritzburg – Tři oříšky pro Popelku

Modafinil https://euro-modafinil.com/modafinil-ceske-republice/ mohou užívat dospělí pacienti s narkolepsií, aby jim pomohl zůstat vzhůru.
zámek Moritzburg
zámek Moritzburg – foto: Heribert Pohl

Pohádka o Popelce patří ke stálicím televizní obrazovky, a to nejen u nás, ale i v dalších zemích po světě. Její asi nejslavnější verze v hlavní roli s Libuší Šafránkovou se natáčela na saském loveckém zámku Moritzburg, který je asi 14 km od Drážďan.

Na tomto zámku můžete také obdivovat zajímavé sbírky loveckých trofejí nebo velkou sbírku čínského, japonského nebo míšenského porcelánu.

Hrad Bouzov – O princezně Jasněnce a létajícím ševci

Hrad_Bouzov
Hrad Bouzov

Hrad založený na přelomu 13-14. století na Moravě nedaleko města Litovel. Pokud jste pohádku viděli, určitě si vybavíte scénu, jak létající ševc Jíra přiletěl na hradní věž za princeznou Jasněnkou…

Hluboká nad Vltavou – Šíleně smutná princezna

zámek Hluboká
zámek Hluboká – foto: Ivo Jansch

Zámek Hluboká v Jižních Čechách patří k nejnavštěvovanějším českým památkám. Svou roli měl v několika filmech. Proslavil se v známé Pyšné princezně.

Tato pohádka se také natáčela na dalším zámku v Jižních Čechách a to v Českém Krumlově a na filmaři oblíbeném zámku v Telči.

Bojnice – Šíleně smutná princezna

zámek Bojnice
zámek Bojnice – foto:Pufacz

Slovenský Bojnický zámek je romantický zámek, s částečně ponechaným původně gotickým a renesančním základem hradu. Nachází se v Trenčínském kraji.

Bojnický zámek měl velkou roli při natáčení slavné hudební pohádky Šíleně smutná princezna s Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem v hlavních rolích.

Zámek Průhonice

zámek Průhonice
zámek Průhonice – foto:Timichal

Zámek nedaleko Prahy u krásného Průhonického parku. Pokud se podíváte na pohádku Princezna se zlatou hvězdou, je to ta princezna s myším kožíškem, budete moci obdivovat krásu Průhonického zámku.

Tato pohádka se částečně také natáčela na hradě Kokořín.

Kašperk – Anděl Páně

hrad Kašperk
hrad Kašperk – foto: János Korom Dr.

Hrad Kašperk se rozkládá v šumavském podhůří nedaleko obce Kašperské Hory. Kašperk byl jako gotický hrad založený v roce 1356 Karlem IV. na severovýchodním výběžku kopce Ždánov.

Scenérie tohoto hradu posloužila filmařům při natáčení pohádky Anděl Páně s Ivanem Trojanem v roli anděla. Pohádka se dále natáčela například na hradě Křivoklát nebo Český Štemberk.

Křivoklát – Tři veteráni

hrad Křivoklát
hrad Křivoklát – foto: Svobodat

Hrad Křivoklát je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů. Leží v západní cípu Středočeského kraje nedaleko Rokycan, V okolí se rozkládá Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko.

Byl založen ve 13. století na místě menšího hrádku. Byl využíván jako lovecký hrad knížat a králů. A mezi panovníky, zejména mezi Přemyslovci,  byl velmi oblíben.

Podobně oblíben je díky své kráse a zajímavé scenérii u filmařů. Točilo se zde několik filmů a pohádek. Kromě výše zmíněných Tři veteráni nebo Anděl Páně, se zde točily pohádky:

  • Škola princů
  • Honza málem králem
  • Jak se budí princezny
  • a další …

Hrady a zámky jsou mezi filmaři velmi oblíbené. Až budete obdivovat krásy České republiky a okolí vzpomeňte si na hradech i na různé pohádky, které se zde natáčeli. A můžete s dětmi hrát poznávací hru: Co se zde točilo? A přes pohádky se dostat k zajímavé české historii …

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest