Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Lokace – Hra o trůny aneb cestujeme se Starky a Lannistery

Hra o trůny ( Game of Thrones )

Hra o trůny je současný fenomén televizních obrazovek. Seriál z produkce HBO je velmi oblíbený a našel si tisíce fanoušků. Seriál je natočen podle skvělé serie knížek spisovatele George R.R Martina.

Kde se natáčela Hra o trůny

Vydejme se na některá z míst, kde se Hra o trůny natáčela. Děj seriálu se odehrává na rozličných místech od severu, kde je Zeď a zemí za Zdí plnou ledu, po Zimohrad až po Královo Přístaviště na jihu. Nesmíme zapomenout ani na zemi kde se odehrával v první sérii serálu příběh Daenerys a Khal Droga.

Tento velký rozptyl znamenal velké nároky na výběr lokací pro natáčení po celé Evropě a v okolí Středozemního moře.

Pro natáčení byla zvolena krásná místa, která byla dále dotvořena moderní digitální technikou do úžasných scenérií, jak je známe ze seriálu Hra o trůny.

Irsko a Island – Zimohrad a Zeď

Země Starků se rozkládá na severu a nejseverněji se děj seriálů odehrává na Zdi a v jejím okolí. Kraj je drsný, ale zároveń krásný.

Pro scény ze Zimohradu posloužil hrad Ward v Severním Irsku.

hrad Ward - foto: Amanda Slater
hrad Ward – foto: Amanda Slater
Zimohrad - zdroj: www.kiss925.com
Zimohrad – zdroj: www.kiss925.com

Další zajímavou lokací ze Severního Irska je národní park Tollymore Forest Park. Tam se například konala poprava zběhlého člena Noční hlídky na začátku seriálu, po které cestou na Zimohrad Starkovy děti našli své zlovlčí mláďata.

Nedaleko parku Tollymore Forest Park je město Newcastle, kde se natáčely scény z Řekotočí. Severo-irské město Newcastle je známé také  díky úžasné a  více než kilometr dlouhé promenádě kolem pobřeží a s množství soch a elegantních lávek přes řeku Shimna

Zeď a území za Zdí našli své lokace na Islandu v národním parku Vatnajökull, který leží asi 250 km od Reykjavíku, hlavního města Islandu. Sídlo noční hlídky se nachází na největším ledovci Evropy jménem Svínafellsjökull.

Národní park Vatnajökull nabízí úžasné přírodní scenérie, ukazuje krásu severu, ledovce, jeskyně a vodopády.

Královo Přístaviště – Dalmácie, Dubrovník

Hlavní město Sedmi království našlo své místo pro natáčení v Dubrovníku a okolí.

Město Dubrovník díky svému starému městu, hradbám a moři okolo něj tak vytvořilo dokonalé kulisy pro vytvoření Králova Přístaviště.

Věž Lovrjenac a středověké hradby si také zahrály ve scénách s Daenerys, kde zachraňuje své draky.

Dubrovník - foto:  Jenni Douglas
Dubrovník – foto: Jenni Douglas

Maroko

Maroko je s Hrou o trůny spojeno díky pobřežnímu městu Essaouira, které se v seriálu přeměnilo na Astapor, tedy město v Zálivu otrokářů.

 Essaouira - foto: Doug Knuth
Essaouira – foto: Doug Knuth

 

 Essaouira změněná triky filmařů v seriálu Hra o trůny
Essaouira změněná triky filmařů v seriálu Hra o trůny

Pokud nejste velkými fanoušky Hry o trůny, ale máte raději jinou zábavu, například windsurfing, tak si také okolí Essaouira oblíbíte. Na milovníky vodních sportů zde totiž  spolehlivě čekají vlny. Essaouira má totiž přezdívku Větrné město Afriky, takže je vyhledáváno zejména pro windsurfing.

Další lokací v Maroku je rudá citadela Ait-Ben-Haddou a její okolí.

Další lokace natáčení

Hra o trůny se také točila na ostrově Malta. Například u tzv. Azure Window v Gozo, které bylo na pozadí scény, kde se odehrávala svatba Daenerys and Khal Droga. Triky zase změněno k nepoznání:

 Malta: Gozo -  Azure Window, foto: Berit Watkin
Malta: Gozo – Azure Window, foto: Berit Watkin

game-of-thrones-wedding-party-1

Další zajímavé lokace našla produkce seriálu ve Španělsku, kde se natáčejí další pokračování v páté sérii Hry o trůny. Jsou v okolí Sevilli a městečka Osuna. Například  královský palác Alcázar se stane sídlem rodu Martellů.

Jednotlivé knihy ze série Hry o trůny jsou velmi napínavým čtením a současné filmařské možnosti, trkiky a filmová kouzla z něj na televizní obrazovce udělala úžasnou podívanou. Jak se měnily jednotlivá místa a vznikaly různé triky ukazuje HBO na promo videích:

další videa z natáčení naleznete na Youtube kanálu HBO.

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest