Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Poznejte To nejlepší z Austrálie

Austrálie je pro Evropany nejvzdálenější kontinent, ale stále je přitahuje svou krásou a rozmanitostí. Nádherné pláže a pobřeží, moderní města, poušť a neskutečné přírodní scenérie. To je Austrálie.

Vydejte se na velkou poznávací cestu do Austrálie a poznejte ji na vlastní oči. Poznávací zájezd Poznejte To nejlepší z Austrálie Vás může inspirovat k daleké cestě nebo si můžete rovnou zájezd rezervovat.

Poznejte To nejlepší z Austrálie

Zájezd v sobě zahrnuje letecký přesun do Austrálie a 19 nocí ve 3* hotelech nebo motelech (23 dní / 19 nocí) . Na vše bude dohlížet česky mluvící průvodce ( níže uvedený zájezd pořádá FIRO-tour a.s )

 • 1. den:

  samostatně odlet z Prahy, let s přestupy.

 • 2 – 4  den: Sydney

  přílet do Sydney. Po příletu vyřízení imigračních formalit, ubytování a nocleh.

  dopoledne odpočinek a aklimatizace po dlouhém letu. Odpoledne prohlídka Sydney – Hyde Park, Central Business District, China Town atd. Návštěva nejvyšší věže Sydney Tower (305 m) s krásným výhledem. V podvečer Darling Harbour s hezkým pohledem na mrakodrapy Sydney. Nocleh.

  Pokračování v prohlídce Sydney – Královská botanická zahrada, nejkrásnější přístav světa Sydney Harbour, ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery (UNESCO). Prohlídka vás zavede do nitra tohoto architektonického zázraku minulého století. Návštěva historické čtvrti Rocks a procházka po mostě Harbour Bridge a jeho Pylonu. Nocleh.

Harbour Bridge a slavná budova Opery
Harbour Bridge a slavná budova Opery
 • 5. den:

  celodenní výlet do oblasti přírodních krás Modrých hor (UNESCO), jejichž dominantou je obrovský pískovcový kaňon s nejznámějším skalním útvarem Tři sestry. Podniknete nenáročnou procházku v kaňonu plném mohutných eukalyptů, kde sestoupíte na jeho dno kolem vodopádů Katoomba Falls. Fakultativně je možné jet nad kaňonem a dolů lanovkou. Nocleh.

 • 6. den:

  Nelson Bay – možnost fakultativního výletu lodí na několikahodinovou plavbu do vod Tasmanova moře, mořského NP Port Stephens, který je ideální na pozorování delfínů a velryb, zejména keporkaků a plejtváků (velryby pouze v podzimním termínu).

  Zastávka na pláži Stockton Brach v NP Worimi, ze které se zvedá 32 km dlouhá bariéra z písečných dun dosahujících výšek přes 30 m. Dále budete pokračovat do pralesů NP Myall Lakes, tvořeného soustavou lagun, písečných dun, kde je u termitišť kromě klokanů obrovských možné spatřit i ježuru australskou. Nocleh.

 • 7. den:

  návštěva Billabong Koala Parku, kde kromě medvídků koala uvidíte zoologickou zahradu australských zvířat. Přejezd na sever po silnici Pacific Highway, kterou obklopují eukalyptové lesy s nejhojnějším výskytem medvídků koala, z Port Macquarie do Coffs Harbour. Následuje surfařská mekka Byron Bay s nejvýchodnějším mysem Austrálie Cape Byron – mořský NP, návštěva Nimbinu – malé hippies městečko v oblasti Nové Anglie, kde se jakoby zastavil čas v 60. letech. Nocleh.

 • 8. den:

  prohlídka pobřežního NP Mount Warning – Gondwanské deštné pralesy Austrálie (UNESCO). Výstup pralesem na sopečný vrchol Mount Warning s úžasnými výhledy na oceán a sopečné vrcholy v okolních NP Lamington a Border Ranges. Večer možnost koupání v idylické skalní prohlubni s vodopádem obklopené pralesem. Nocleh.

 • 9. den: Brisbane

  dopoledne relaxační pobyt na plážích Gold Coast. Poté přejezd přes Brisbane zpět na pobřeží, do přístavního města Hervey Bay. Nocleh.

 • 10. den:

  plavba na Fraser Island (UNESCO) – největší písečný ostrov světa, který téměř celý pokrývá NP Great Sandy, jízda terénním vozem, koupání v křišťálově čistém pralesním jezeře Lake McKenzie, jízda po Seventy-Five Mile Brach (75 mílové pláži) podél Pacifiku. Ostrov je znám množstvím divokých psů dingo a výskytem varanů. Nocleh.

 • 11. – 13. den:

  přejezd k Velkému bariérovému útesu, relaxace na pobřeží nebo fakultativní celodenní plavba po atolech Velkého bariérového útesu (UNESCO). Necháte se pohltit pestrobarevnou záplavou podmořského života v národním parku a kolem ostrovů Whitsundays s bělostnými písečnými plážemi a jasně tyrkysovým mořem. Možnost šnorchlování u korálových útesů, plavání nebo prozkoumávání pobřeží. Nocleh.

 • 14. den:

  přejezd po pobřeží Korálového moře na sever a krátká návštěva Townsville – největší město tropického Queenslandu, obrovské podmořské akvárium Reef HQ s živým korálovým útesem, možnost návštěvy historického parku Paronella uprostřed pralesa. Nocleh.

 • 15. den:

  přejezd do Cairns a prohlídka města s Esplanade. Výlet do Kurandy na Athertonské náhorní plošině, Barron Falls v NP Barron Gorge, večerní návštěva tržiště v Cairns. Nocleh.

 • 16. den:

  výlet do nejstarších tropických deštných pralesů sahajících až na nádherné pláže v NP Daintree – Vlhké tropy Queenslandu (UNESCO). Fakultativně možnost pozorování krokodýlů. Večer zažijete barbecue (venkovní grilování) s místními Čechy. Nocleh.

 • 17. den:

  odlet z Cairns do Alice Springs v rudém středu Austrálie – prohlídka města – stará telegrafní stanice, Muzeum létajících lékařů. Nocleh.

 • 18. den:

  prohlídka pouštního MacDonnellova pohoří, cesta do NP West MacDonnell se spoustou roklí a kaňonů s jezírky ke koupání. Návštěva soutěsky Simpsons Gap se skalními klokany, úzké skalní průrvy Standley Chasm nebo impozantní rokle Ormiston Gorge vyhloubené říčkou Ormiston Creek. Nocleh.

 • 19. den:

  dnes budete pokračovat do Kings Canyonu v NP Watarrka, kde se budete kochat místní jedinečnou přírodou a jejími barvami. Nocleh.

Uluru
Uluru
 • 20. den: Uluru

  přejedete k symbolu Austrálie v NP Uluru – Kata Tjuta (UNESCO) – pěší výlet a západ slunce u monolitu rudé hory Ayers Rock a nedalekých Olgas. Nocleh.

O Uluru – Ayers Rock si můžete přečíst v samostatném článku: Uluru – Ayers Rock

 • 21. den:

  východ slunce nad posvátným Uluru, poté odjezd na letiště a odlet do Sydney.

 • 22. den:

  krátká prohlídka Sydney a odlet do ČR s přestupy.

 • 23. den:

  přílet do Prahy.

Cena zájezdu: 123 291 Kč

Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha-Sydney-Praha vč. všech letištních poplatků s přestupy • dopravu dle programu komfortním klimatizovaným minivanem • 19 nocí ve 3* hotelech nebo motelech • služby místního česky mluvícího průvodce • trajekt na Fraser Island • vízum do Austrálie • informační materiály • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Termíny a aktuální cenu zjistíte zde:  >>To nejlepší z Austrálie

Austrálie – základní údaje

Oficiální název: Australské společenství (Commonwealth of Australia)
Hlavní město: Canberra (cca 330 tis. obyv.)
Státní zřízení: federální konstituční monarchie s parlamentním systémem vlády
Úřední jazyk: angličtina
Měna australský dolar (AUD)

Víza

K cestě do Austrálie jsou občané ČR povinni mít cestovní pas ČR, platný minimálně 6 měsíců od plánovaného data odjezdu z Austrálie, a platné australské vízum.

Vízum je pro cesty do Austrálie nutné. Jeho vyřizování probíhá většinou prostřednictvím CK, nebo:
1) prostřednictvím internetu,
2) australského velvyslanectví,
3) migračního agenta v Austrálii.
Podrobnosti viz internetové stránky MZV ČR.

 
 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest