Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Děti a dovolená. Vhodné vybavení pro cestování s dětmi

Rodinné dovolené bývají zážitkem pro všechny zúčastněné a vzpomíná se na ně i po letech. Chystáte-li se letos také na cestu s dětmi a nejste si jisti, jak máte vyrazit a co všechno vzít s sebou, určitě čtěte dále.

Jaký zvolit druh přepravy?

Při přesunu do cílové destinace enormně záleží na druhu přepravy. Zřejmě nejméně vhodnou variantu přitom představuje autobus. Ten totiž dává dětem nejméně svobody pohybu a časté přestávky také nejsou úplně možné.

S menšími dětmi (zhruba do šesti měsíců) byste ovšem všeobecně neměli vyrážet příliš daleko, ať už pojedete jakkoli, protože náročné a dlouhé přesuny nejsou v tomto věku pro miminko žádoucí.

Celou cestu každopádně dobře naplánujte a snažte se anticipovat všechny možné i nemožné komplikace. Samozřejmě nesmíte zapomenout na cestovní pojištění.

Co si vzít s sebou do dopravního prostředku?

Jak známo, děti většinou nevydrží dlouho na jednom místě, tedy vyjma těch nejmladších. Proto je dobré mít při cestě hned několik věcí, jimiž upoutáte dětskou pozornost. Sem patří především oblíbené hračky (i když rozhodně ne příliš rozměrné), potřeby na kreslení, dobroty jako bonbony, oblíbené pití anebo dudlík.

Z praktického vybavení jmenujme alespoň rezervní jednorázové pleny, hygienické potřeby a prostředky proti nevolnosti.

Pokud se do cílové destinace budete přesouvat vlastním vozem, není snad třeba zdůrazňovat, že je nutné mít dětskou autosedačku. Bez ní totiž riskujete nejen zdraví svého potomka, ale také tučnou pokutu.

Řecko, Korfu – Mitsis Roda Beach Resort & Spa ****

 mitsis-roda-beach-resort-spa 
 
  • Doprava: letecky, odlet Praha
  • Termín: různé termíny
  • Strava: All Inclusive
  • Cena: od 13 284 Kč

 

Vhodná výbava do cílové destinace

Chystáte-li se za teplem, doporučujeme vám vyrazit mimo hlavní turistickou sezónu, neboť podmínky by pro děti neměly být příliš extrémní. Pamatujte, že je dětská pokožka velmi citlivá! V žádném případě by vám tedy neměl chybět spolehlivý opalovací krém, a to minimálně s ochranným faktorem 30.

Na přímém slunci je ovšem důležitá také další ochrana, např. sluneční brýle, pokrývka hlavy a samozřejmě rovněž dostatečný příjem tekutin. Také dehydratace totiž děti ohrožuje více než dospělé.

Mezi další vybavení, bez nějž s dětmi určitě nevyrážejte, patří lékárnička, pohodlný polštářek, vhodná obuv, plavky a další potřeby do vody (kruh či rukávky, hračky apod.).

K místním přesunům jsou pak vhodné šátky či nosítka a samozřejmě kočárek.

Na závěr ještě dodejme, že samotnou destinaci byste měli vybírat s ohledem na zábavu dětí, v místě pobytu by tedy měl být třeba aquapark či další atrakce.

A zapomínat nelze ani na vhodné ubytování. Je kupříkladu dobré předem vědět, zda je ve vybraném hotelu dětská postýlka a další relevantní vybavení.

Turecko, Antalya – Sherwood Breezes Resort*****

 sherwood-breezes-resort 
 
  • Doprava: letecky, odlet Praha
  • Termín: různé termíny
  • Strava: All Inclusive
  • Cena: od 18 383Kč

 

 

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest