Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Co si vzít na dovolenou k moři?

Dovolenou u moře lze absolvovat v mnoha destinacích po celém světě, což znamená, že si můžete přivézt velice rozdílné prožitky. Co však mají všechny takové pobyty společné (či téměř společné), jsou věci, které byste měli mít s sebou.

Ještě než se pustíte do balení…

Ještě než se pustíte do samotného balení, měli byste si vzít tužku a papír a napsat si seznam všech věcí, které budete u moře potřebovat. Takový soupis by sice neměl být moc krátký, na druhou stranu ani příliš dlouhý, protože všeho moc škodí.

Pochopitelně už při balení zavazadel je nutné zohlednit skutečnost, zda vyrážíte po vlastní trase autem či letadlem (letecké společnosti mají např. omezení, co se hmotnosti zavazadla týče, proto si zjistěte konkrétní informace), anebo s cestovní kanceláří autobusem.

Důležité věci pro přesun do cílové destinace

V prvé řadě nesmíte zapomenout na platný cestovní pas, případně občanský průkaz, dále kartičku zdravotního pojištění, určitě pamatujte na cestovní pojištění, nezbytné dokumenty jako letenku a samozřejmě peníze.

Je přitom v podstatě jedno, zda si vezmete hotovost či platební karty, důležitý je dostatek prostředků.

Některé země pochopitelně požadují i vízum, ale o tom budete jistě informováni. V každém případě na cestu byste měli mít něco pro zkrácení dlouhé chvíle, tedy mobilní telefon, knihu, MP3 přehrávač apod.

Pokud budete cestovat s dětmi, musíte se však nejprve postarat o jejich zábavu, neboť zejména mladší ročníky přesun obyčejně příliš nebaví.

beach-84631_640
autor: PublicDomainPictures

Co si sbalit pro samotný pobyt u moře?

Je rozdíl, budete-li trávit dovolenou ve stanu v kempu někde na samotě, anebo naopak v nějakém luxusním hotelu v centru místní metropole.

Určitě byste ale měli mít co nejpestřejší zásobu oblečení, a to včetně kvalitní obuvi, dále hygienické potřeby a kosmetiku, věci pro volný čas, techniku (nezapomeňte nabíječku na mobilní telefon či na baterie!), a pokud je to potřeba, i dostatek jídla a tekutin (a nádobí). Poslední jmenovaná položka je nutná v případě, vydáváte-li se na dovolenou k moři po vlastní trase.

Mnoho věcí se dá ale pochopitelně koupit i na místě, takže jestliže něco zapomenete, ve většině případů se nic neděje.

Nyní už se ale konečně dostáváme na pláž, tedy na místo, kde budete zřejmě během pobytu u moře trávit nejvíce času.

Pokud právě nemilujete nudapláže, budete potřebovat především plavky, a to radši dvoje. Dále jsou nezbytné sluneční brýle, boty na pláž či do vody, spolehlivá pokrývka hlavy jako ochrana proti slunečním paprskům, ručníky a osušky, slunečník, věci pro zábavu do vody (lehátko, šnorchl, míč, létající talíř apod.), ale také pro zábavu na pláži, tedy např. knihy, časopisy, různé hry či křížovky. Pak si dovolenou u moře maximálně užijete.

náhledový obrázek: club-hotel-aguamarina