Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Ronda – romantické město na jihu Andalusie

Ronda je nádherné město v divoké horské krajině na jihu Andalusie. Patří mezi tzv. Bílá města – Pueblos Blancos.

Město je vystaveno na horském hřebu, který je rozdělen hlubokým kaňonem. Obě strany města spojuje klenutý most Peunte Nuevo, který se klane na tímto až 130 m hlubokým kaňonem.

Ronda - klenutý most Peunte Nuevo
Ronda – klenutý most Peunte Nuevo

Město je rozděleno na tři části, na jihu od mostu je to La Ciudad – staré maurské město, ještě více na jih leží předměstí San Francisko. Na sever od mostu se rozkládá část Mercadillo.

La Ciudad je plná památek, prolínají se zde maurské stavby a renesanční honosné domy. Za náštěvu určitě stojí Casa del Rey Moro ( dům maurského krále ), Palacio del Magués de Salvatierra renesační sídlo s freskou Adama a Evy na portálu, arabské lázně Baños Arabes a katedrálu Santa Maria La Mayor na náměstí Plaza Duquesa de Parcent.

Ronda
městečko Ronda

Na druhé straně mostu v části Mercadillo, které se rozrostla hlavně po křesťanské vítězství nad Araby. Je novější a není zde tolik památek. Hlavní je býčí aréna z 18. století Plaza de Toros. Zde se narodila klasická korida.

Město Ronda a její romantické okolí přilákalo řadu významných umělců: Alexandar Dumase ml., Rilkeho, Orsona Wellse nebo E. Hemingwaye.

Z města jsou nádherné výhledy na okolí, kde je bezpočet turistických tras s možností zajímavých výletů.

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest