Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Německé vánoční trhy

3932579-drazdany-v-adventu

Německé vánoční trhy jsou vyhlášené svou příjemnou atmosférou a bohatou nabídkou různých stánků. Okouzlí Vás a nabídnou Vám různá lákadla pro všechny Vaše smysly a peněženku.

Chladný předvánoční vzduch vyplní vůně svařeného vína, perníku nebo klobás. Oslní Vás bohatá nabídka různých rukodělných výrobků a další zajímavých pochutin. Krásná vánoční výzdoba je samozřejmostí.

Užijte si krásný adventní čas a pro zpestření se vydejte na nějaký vyhlášený vánoční trh do Německa. Zde jsou tipy na 5 nejznámějších:

Kolín nad Rýnen

V Kolíně nad Rýnem se každoročně o Adventu koná několik různých trhů. Nejznámější je vánoční trh před místní katedrálou, která je významnou kulturní památkou zapsanou na seznamu UNESCO.

Vánoční trh „Am Dom Market“  se koná od 26.listopadu – 23. prosince a  nabízí více než 160 stánků s tradičním vánočním sortimentem. Pro děti je také připravená různá zábava, například loutkové divadlo.

Berlín

Německá metropole nabízí několik možností jak si užít adventní atmosféru. Hlavní trh se koná u Memorial Church ( Pamětní kostel císaře Viléma ).

Další velký trh se koná na náměstí The Gendarmenmarkt. Kde jsou také velké památky – Německá a francouzská katedrála a  Konzerthaus Berlin. Trh na tomto náměstí si oblíbí určitě milovníci jídla, protože se zde budou nabízet různé pochoutky od vybraných německých šéfkuchařů.

V Berlíně se koná prý až 60 různých vánočních trhů, dost na to užít si pořádně vánoční atmosféru.

Adventní zájezd do Berlína – Advent mnoha tváří

Drážďany

Pro nás Čechy velmi dobře dostupné město. Tisíce blikajících světel, vůně svařeného vína a další pochoutky Vás okouzlí na Striezelmarkt. Tento vánoční trh patří k adventním trhům s nejdelší tradicí. Pořádá se prý již od roku 1434.

Drážďany a vánoční pyramida

Drážďany  – vánoční trh a návštěva porcelánky v Míšni

Mnichov

V Bavorsku si umějí lidovou zábavu užít ( známe například svátky piva Oktoberfest ) a vánoční trh v Mnichově není vyjímkou.

Koná se na Mariánském náměstí ve stínu velkolepé radnice od 30.listopadu až do vánoc. Koncerty jsou na denní pořádku. Svařené víno teče proudem a bavorské klobásy mizí v žaludcích návštěvníků …

Bavorská metropole je velké město, a tak zde najdete samozřejmě další vánoční trhy, každoročně se jejich počet pohybuje okolo dvaceti.

Adventní zájezd do Mnichova

Vánoční trh v Norimberku
Vánoční trh v Norimberku

Norimberk

Další významné bavorské město nedaleko českých hranic a další tradiční vánoční trh. Nabízí přes 180 stánků, které jsou většinou překryty červenou a bílou barvou, a to vše krásně dotváří atmosféru tohoto jedinečného vánočního trhu.

Pamatováno je i na děti. Kinderweihnacht neboli Dětský vánoční trh, nabízí spoustu rodinné zábavy. Hlavní atrakci představuje staromódní kolotoč, ruské kolo a parní vlak.

Adventní zájezd do NorimberkuLíbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest