Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Místa, kde se z dospělých stávají děti: technická muzea Sinsheim a Speyer

Technické muzeum Sinsheim: Dva nadzvukové letouny vedle sebe

Kouzlo techniky na vás dýchne hned u vstupu do muzea. Na jeho střeše se vedle sebe hrdě tyčí dva nadzvukové dopravní letouny – Concorde a Tupolev Tu-144. Tato letadla se velkým písmem zapsala do historie aeronautiky a zde je můžete vidět obě pohromadě.

Technické muzeum v Sinsheimu otevřelo své brány veřejnosti v roce 1981. Mezi největší lákadla patří již dva zmiňované letouny či největší soukromá sbírka historických automobilů Maybach, kompresorových Mercedesů a Bugatti v Německu. Na návštěvníky tu též čeká dalších několik stovek letadel, motocyklů, lokomotiv či motorů.

Muzeum leží u dálnice A6 mezi městy Mannheim a Heilbronn na jihu Německa.

Pohodlně se sem tedy dostanete svým autem, které můžete zaparkovat na bezplatném parkovišti u muzea. Pár minut pěší chůze se nachází také zastávka vlaku, který jezdí na trase Heilbronn–Heidelberg.

Adresa Muzea

Auto & Technik MUSEUM SINSHEIM e.V.
Museumsplatz
D-74889 Sinsheim

oficiální web: www.technik-museum.de

Vstupné nepatří mezi nejlevnější, nejdražší vstupenka, která vám umožní vstup do muzea Sinsheim, Speyer a 4D kina, stojí 35 eur, tedy něco přes 900 Kč. Samotná vstupenka do jednoho z muzeí pak stojí 14 eur.

Využít můžete též ubytování, a to ve čtyřhvězdičkovém hotelu Sinsheim, který je vzdálený pouze několik minut chůze. Muzeum pak má otevřeno 365 dní v roce, od 9 do 18 hodin.

Muzeum Speyer: raketoplán i Jumbo Jet

Muzeum zahájilo provoz v bývalé průmyslové hale z roku 1913, ve které v současné době návštěvníci naleznou veterány, motorky, letadla a historické hasičské vozy. Časem se areál muzea Speyer rozšířil na úctyhodných 25 tisíc metrů čtverečních kryté a 150 tisíc metrů čtverečních volné plochy.

Na volné ploše návštěvníci naleznou exponáty obrovských rozměrů, například ponorku U9, Antonov An-22 či Boeing 747 Jumbo Jet. Zřejmě největším návštěvnickým lákadlem pak je ruský raketoplán Buran.

Do muzea Speyer, které se nachází v centru Speyeru, se dostanete po dálnici A61. Od dálničních sjezdů vás značení dovede až na velké parkoviště u muzea.

Adresa muzea

TECHNIK MUSEUM SPEYER
Am Technik Museum
D-67346 Speyer

Vstupné do muzea Speyer je stejné jako v Sinsheimu, samotná vstupenka do muzea vás přijde na 14 eur. Vybrat si ale můžete z celé řady dalších, výhodnějších možností, které můžete prozkoumat zde.

Muzea mají otevřeno denně od 9 do 18 hod, o víkendu do 19 hod.

úvodní foto: Saliven ( Wiki, CC 3.0 )

článek o českých technických muzeích si přečtěte zde: VÝLETY PO ČESKÝCH TECHNICKÝCH MUZEÍCH


 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest