Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Letenky, zájezdy, ubytování – vše na jednom místě

Velká skupina cestovatelů a „dovolenkářů“ vyráží na své cesty za poznáním světa kolem nás tzv. na vlastní pěst. Sami si řeší letenky, hotely a itinerář cesty. Většina z nás si ale nechá poradit a vše zařídit od cestovní kanceláře a kupujeme vše v jednom balíku.


Kde si vše zajistit, vybrat a objednat? To musí být složité? Kde sehnat letenku nebo hotel?

Dříve bylo na trhu cestovního ruchu mnoho specializovaných společností prodávající pouze letenky nebo pouze ubytování. Kompletní zájezdy prodávaly jen cestovní kanceláře nebo agentury.

Víte, jaký je rozdíl mezi cestovní kanceláří a agentůrou?
Jaký je rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou? Jsou to dva velmi rozdílné pojmy, i když na první pohled tomu tak není. Obě navenek přece nabízejí zájezdy, zde ale podobnost končí… Přečtěte si více v článku: JAKÝ JE ROZDÍL MEZI CESTOVNÍ KANCELÁŘÍ A CESTOVNÍ AGENTUROU?

Dnes se díky rozmachu internetu a moderních technologií rozdíly mezi specialisty stírají a většina hlavních hráčů na trhu nabízejí nejen jednotlivé položky, ale zároveň kompletní zájezdy, uspokojí tak celé spektrum svých nebo potencionálních zákazníků. Ale díky své předešlé specializaci mají v určitých segmentech výhodu. Několik hlavních hráčů si představíme.

Letuška

Letuška.cz je významným prodejcem letenek v České republice, působí na trhu již od roku 1993. Patří do skupiny Asiana. Dnes to ale nejsou jen letenky co Letuška nabízí. Na jejich webu www.letuska.cz si můžete kromě letenek, vybrat také zájezdy, samotné ubytování, rezervovat si auto v půjčovně, zajistit vízum na své cesty nebo Vám zajistí jazykový pobyt v zahraničí. Jsou nejlepší v letenkách, ale dobře umí i ostatní …

Dovolena.cz

Cestovatelský portál známé firmy Student Agency, která do našeho podvědomí vstoupila díky svým žlutým autobusům.

Dovolena.cz je velká cestovní agentura, která prodává zájezdy od více než 350 cestovních kanceláří z České republiky a Německa. Díky propojenosti se službami Student Agency si můžete objednat jízdenky na jejich vlaky a autobusy, zamluvit letenku nebo objednat jazykový pobyt. Samozřejmě také nesmíme zapomenout na první z činností, se kterou Radim Jančura, zakladatel společnosti, začínal podnikat. A to jsou pracovní pobyty pro Au pair.

Invia.cz

Invia.cz je největší prodejce zájezdů na našem trhu. V jeho nabídce najdete zájezdy od 300 cestovních kanceláří. 

Invia je největší internetová cestovní agentura v České republice s obratem 3,45 miliardy korun za rok 2014, která od svého vzniku v roce 2002 odbavila již přes 1 000 000 klientů.

Ale opět to nejsou jen zájezdy, co na Invia.cz najdete. Můžete zde také objednat letenky nebo objednat auto z půjčovny či vyřídit vízum.

Outvia

Outvia o sobě prohlašuje, že je jediný český univerzální cestovní portál s možností rezervace letenek a ubytování po celém světě, a to na jednu objednávku. Ano, na jejím webu Outvia.cz vše vyberete a vyřídíte. Nemusíte si kupovat zájezd s cestovní kanceláří, ale sami si můžete vybrat letenku a ubytování, a to velice jednoduše a rychle. A zařídit si tak dovolenou podle svých preferencí a přání.

Na český trh se také stále více prosazují globální hráči jako jsou Booking.com, TrivagoTripAdvisor nebo Airbnb. Které si díky svým unikátním službám, získávají stále více srdce a peněženky českých cestovatelů.


 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest