Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Kde vybrat nejvýhodnější cestovní pojištění

Jak se jistíte před cestou do zahraničí? Kde vybíráte cestovní pojištění? Při výběru cestovní pojištění záleží kam se o dovolené vydáte, jaký typ dovolené vyberte ( odpočinek nebo sport ) a kolik dní či týdnů budete na cestách.

Při cestách do Evropské unie a na Island, do Lichtenštejnska, Norska a Švýcarska stačí ve většině případů ( běžná turistická dovolená bez sportu a adrenalinu… ) vycestovat jen s Evropským průkazem zdravotního pojištění ( karta pojištěnce).

karta pojištění
Evropský průkaz zdravotního pojištění – karta pojištěnce

Prokázání se touto kartou Vám zajistí stejnou péči, na jakou mají nárok místní obyvatelé. Záleží tak na tom, co mají místní hrazeno a co ne.

Cestovní pojištění je také často součástí služeb k vydaným kreditním kartám. Přečtěte si pozorně smlouvu a zjistěte na co jste a nejste pojištěni.

Před cestou vždy pečlivě zvažte všechna rizika a podle toho vybírejte cestovní pojištění a jeho různé nástavby.

V základní ceně cestovního pojištění je většinou:

Pojištění léčebných výloh

Pojišťovna uhradí náklady spojené s ošetřením v důsledku úrazu nebo nemoci. Například ambulantní lékařské ošetření, pobyt v nemocnici, zákroky a operace, předepsané léky, přepravu do nejbližšího vhodného zařízení. Pojištěny jsou také náklady na repatriaci pojištěného.

Pojištění asistenčních služeb

Předmětem pojištění jsou prokazatelné náklady a služby například na vyslání opatrovníka, předčasný návrat, náklady vzniklé zmeškáním odjezdu veřejného dopravního prostředku, náklady na právní pomoc v zahraničí, náklady vzniklé ztrátou cestovních dokladů, zachraňovací náklady a zprostředkování finanční pomoci pojištěnému.

Další možné nástavby a připojištění jsou

Úrazové cestovní pojištění

Pojišťovna Vám zaplatí peníze jako „bolestné“ v případě úrazu. Platí pro trvalé následky úrazu, úmrtí pojištěné osoby úrazem či při hospitalizaci pojištěného.

Pojištění zavazadel

Pojištěny jsou osobní věci a zavazadla, pro případ jejich poškození či zničení živelnou událostí, nehodou nebo jejich odcizení.

Pozor, nemusí se vztahovat na různé cennosti a peníze… .

Pojištění odpovědnosti za škodu

Pojištěna je odpovědnost za škodu, která vznikne během pobytu v zahraničí. Pojistnou událostí je škoda vzniklá na zdraví a na věci.

Pojištění stornopoplatků zájezdu

Předmětem pojištění jsou nevratné náklady, které vznikli pojištěnému za úhradu vynaložených stornovacích poplatků za neuskutečněný zájezd nebo služby u cestovní kanceláře, cestovní agentury, dopravní společnosti nebo ubytovacího zařízení.

U jednotlivých pojišťoven se liší podmínky těchto připojištění, je třeba si vše před cestou a uzavřením cestovního pojištění přečíst a zvolit pojištění podle Vaši potřeb.

Další speciální příplatky a pojištění

Další příplatky a typy připojištění se týkají zejména sportu, adrenalinové zábavy a pod.

Vždy se rozlišuje a připojišťuje:

  • Zimní sporty –   lyžování, snowboarding …
  • Rizikový sport – Provozování sportovní činnosti s vyšším rizikem (např. vodní sporty – plachtění, jachting, windsurfing, rafting, přístrojové potápění; motoristické sporty, letecké sporty, jízda na koni,) nebo sport jako účel cesty.

Před sjednáním pojištění se vždy v detailu produktu a ve smluvních ujednáních přesvědčte, zda vybraný produkt kryje plánované činnosti.

  • Účast na organizované sportovní soutěži

Kde sjednat cestovní pojištění

Cestovní pojištění můžete přikoupit přímo při objednávání zájezdu. Většina cestovních kanceláří tuto doplňkovou službu nabízí.

Výhodnější je sjednat si cestovní pojištění u své pojišťovny a ještě výhodnější je využít on-line srovnání cestovního pojištění.

On-line srovnání cestovního pojištění

Jde o webové stránky, které shromažďují údaje, data a nabídky od jednotlivých pojišťoven. Jednotlivé programy pojištění porovnávají. Vy si přes ně můžete velmi jednoduše vybrat nejvýhodnější cestovní pojištění a zároveň snadno a rychle objednat a zaplatit.

Nemusíte nikam chodit a vše je velice rychlé, bezpečné a výhodné.

Jak probíhá on-line výběr pojištění: Zadáte všechny parametry své cesty a necháte porovnat a dostanete výsledek od několika pojišťoven ( 10-13 ) a jejich programů,  pak si vyberete to nejvýhodnější pro Vás, objednáte a zaplatíte.

Zároveň můžete různě konfigurovat doplňkové služby a připojištění.

Pro srovnání cestovního pojištění doporučujeme:

Porovnej24.cz

Srovnejto.cz a jeho služba Cestovko

Využijte on-line porovnání cestovního pojištění a získejte výhodnější cenu než na pobočkách pojišťoven. S cestovním pojištěním získáte jistotu a pohodu během celého pobytu.

náhledové foto: Unsplash , zdroje: Porovnej24. cz, Cestovko.cz a webové stránky pojišťoven.


 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest