Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Krásy Sacré-Cœur v romantické Paříži


Paříž je vyhlášená svou romantickou stránkou. Každý, kdo sem jede, navštěvuje Francii v touze vidět Eiffelovu věž nebo Moulin Rouge a den zakončit projížďkou na Seině. Sacré-Cœur je ale také jedním z lákadel a symbolů tohoto romantického města. Při návštěvě Paříže prostě Sacré-Cœur nesmíte vynechat.

Co že Sacré-Cœur vlastně je?

Bazilika Sacré-Cœur se tyčí na kopci Montmartre. Její styl je směsicí románského a byzantského slohu. I dnes sem přicházejí davy turistů, kteří ochotně vystoupají po hromadě schodů, aby se podívali dovnitř. Architektura baziliky je opravdu nádherná, kochat se můžete velice detailními prvky jako například chrličem ve tvaru opice nebo krásnými vitrážemi.

Podle všech statistik je Sacré-Cœur druhou nejnavštěvovanější památkou Paříže.

Sacré-Cœur
Sacré-Cœur

Historie baziliky

S nápadem postavit Sacré-Cœur přišel architekt Paul Abadie. Ačkoliv výstavba baziliky započala již v druhé polovině 19. století, dokončena byla až roku 1914. Kvůli válce zde ovšem začaly probíhat bohoslužby až v roce 1919. Pokud se zahledíte na strop baziliky, budete se dívat na byzantskou mozaiku z roku 1923.

Užitečné informace

Než se do baziliky vydáte, je dobré vědět kdy. Navštívit ji můžete každý den od půl šesté ráno až do půl 11 večer a vstupné je samozřejmě zdarma. Zařídit lze i noční prohlídku, na kterou se musíte nejdříve registrovat a která probíhá od 22 hodin. Najdete zde i knihkupectví a suvenýry, abyste si mohli pořídit nějakou pěknou památku.

Než vůbec vystoupáte k bazilice, dejte si pozor na různé prodejce, kteří se vám pokusí nabídnout náramek. Než se nadějete, vážou vám ho na ruku a chtějí peníze.

Okolí Sacré-Cœur

Když si stoupnete před baziliku, nabízí se vám úžasný dech beroucí pohled na Paříž. V nejbližším okolí najdete Moulin Rouge, Muzeum erotiky nebo několik krásných parků, kde si můžete odpočinout. Potkáte zde také hodně pouličních malířů, takže se můžete pokochat jejich obrazy.

Plánujete cestu do Paříže? Skvělé, Paříž je jednou z nejoblíbenějších evropských metropolí. Svou dovolenou v Paříži si vybrete zde:  zájezdy do Paříže

Jezdíte rádi sami, bez cestovky? Výborně, hotel si můžete zamluvit na Booking.com. Hotel společně s letenkou na Outvia.cz. Samostatnou a výhodnou letenku si vyberte na Letuška.cz

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest