Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Krásy Moulin Rouge

Jestliže se vydáváte na výlet do romantické Paříže, určitě byste měli navštívit Moulin Rouge. Tento článek vám poradí, kde kabaret najdete, jak se k němu dostanete, a dozvíte se i něco o jeho historii.

Bylo nebylo aneb Jak to všechno začalo

Tento krásný červený mlýn byl vybudován roku 1889. Na založení Moulin Rouge se podíleli Joseph Oller a Charles Zidler. Slavnostní otevření se pak konalo 6. října 1889 a tímto dnem zde byla otevřena tančírna. Prvním tancem, který zde návštěvníky uvítal, byl francouzský kankán, dříve nazývaný quadrilla.

Proč zrovna mlýn?

Název Moulin Rouge nevznikl pouze náhodou. Je to podle červeného mlýna na střeše objektu. Ale proč byl na střechu umístěn právě mlýn? Mlýn má odkazovat na historii Montmartru – kdysi zde totiž stávaly větrné mlýny, jedná se tedy o jistou symboliku.

Co vás v Moulin Rouge čeká dnes

V dnešních dnech je Moulin Rouge hlavně turistickou atrakcí a obětí fotoaparátů. Patří mezi nejvýznamnější památky Paříže i celé Francie. Jeho popularitě napomohl i stejnojmenný film, který byl natočen roku 2001.

Dnes se do Moulin Rouge můžete podívat, stačí být elegantně oblečen a představení si zarezervovat. Můžete přijít na takzvané představení s večeří, které většinou začíná kolem sedmé hodiny večer, přičemž samotné představení ještě o trochu později.

Lístky, rezervace a doprava

Když už se rozhodnete se do Moulin Rouge vypravit, doporučujeme lístky zakoupit předem. Termíny lze většinou vybírat i půl roku dopředu. Samozřejmě čím dříve je koupíte, tím lépe. Například na oficiálních stránkách www.moulinrouge.fr

K symbolu Paříže se snadno dostanete metrem. Konkrétně pojedete linkou číslo 2 do zastávky Blanche. Samozřejmě se sem můžete dopravit i autobusem, konkrétně linkami 74, 81 a 95. Vystupovat pak budete na zastávce Place de Clichy.

Návštěvu Moulin Rouge můžete spojit s návštěvou baziliky Sacré-Cœur, která se nachází jen kousek odsud. V bezprostřední blízkosti Moulin Rouge naleznete také hodně erotických obchodů a pro odvážnější povahy se zde nachází Muzeum erotiky.

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest