Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Jónské ostrovy – Korfu, Lefkada, Zakynthos

Krásné a zelené Jónské ostrovy jsou rozházeny v moři nedaleko západního pobřeží Řecka. Časté cíle turistů vyhledávající krásné pláže pro svou letní dovolenou.

Za až překvapující zelení pro tuto oblast jsou časté deště přicházející v průběhu zimy. V létě se tak bát nemusíte, užijete si krásné středomořské ovzduší a příjemně teplé moře.

Jónské ostrovy byly domovem bájného Odyssea, ať se na léto stanou Vaším domovem …

Jónské ostrovy

Celé toto souostroví tvoří šest hlavních ostrovů a několik menší přidružených ostrůvků. Hlavní ostrovy jsou:

 • Korfu
 • Lefkada
 • Zakynthos
 • Paxi
 • Kefallonia
 • Ithaki

Korfu

Turisticky nejnavštěvovanější z jónských ostrovů. Byl také jedním z prvních řeckých ostrovů, které turisté v šedesátých letech dvacátého století začali objevovat.

Hlavní městem na ostrově je Kerkyra ( někdy Korfu ). Pěkné a velmi živé město plné turistů. Je zde letiště i velký přístav odkud vyjíždějí trajekty na pevninu, na další ostrovy a do Itálie. Z památek určitě nesmíte vynechat Novou pevnost – Neo Frourio a Starou pevnost – Paleo Frourio. Starší postavili Byzantinci ve 12. století,  novou jen o sto let později začali budovat Benátčané.

Na ostrově je bohatá turistická infrastruktura a plno turistů, přesto se i zde najdou pěkné pláže, vyzkoušejte třeba pláž u městečka  Peroulades.  Logas je krásná pláž obklopená vysokými skálami.

Lefkada

Ostrov Lefkada je spojen s pevninou dlouhou hrází a  pontonovým mostem. Ostrov  je úrodný, plný cypřišových a olivových hájů a vinic.

Lefkada je vyhlášena svými pěknými plážemi. Pláže na západním pobřeží jsou prý nejhezčí ze všech Jónských ostrovů.

Lefkada, Egremni beach - foto: constant progression
Lefkada, Egremni beach – foto: constant progression

Zakynthos

Nejjižnější Jónský ostrov, kde se potkává chudý venkov a turistická střediska. Ostrov je tak trochu rozdělen na tři části, kde nejsevernější část spíše hornatá a vyprahlá, centrální část je úrodná zemědělská oblast a jihovýchodní část je plná turistů.

Při dovolené na Zakynthosu určitě ochutnejte zdejší specialitu – mandolato – sladký nugát ( nejlepší je medová varianta ). Zakynthos je také vyhlášen svým vinařstvím, skvělé je třeba bílé Popolaro.

Navagio beach, Zakynthos - foto: Anna Oates
Navagio beach, Zakynthos – foto: Anna Oates

Kefallonia

Největší Jónský ostrov. Velkým plusem tohoto ostrova je menší tlak turistů a krásná příroda ve vnitrozemí. Určitě si udělejte výlet na horu Enos ( 1632 m ), ze které je úchvatný výhled nebo výlet do jeskyně Melissani, ta je nedaleko města Sami. je to krápníková sluj s výbornou akustikou, konají se zde i různé koncerty.

Milovníci Homéra musí navštívit ostrov Ithaka. Zde měl svou domovinu bájný Odysseus. Většina míst na tomto ostrově si ho připomíná. Hlavní cíle jsou pak nedaleko městečka Vathy, jsou to:

 • Arethúsin pramem
 • Jeskyně nymf
 • starověký Alalkomenai.
[mappress mapid=“10″]

úvodní foto: jase (Flickr)

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest