Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Muž z Acapulca

Kdo je Muž z Acapulca

Muž z Acapulca je Bob Saint-Clare, nejschopnější agent na světě. Je to také spisovatel Francoise Merlin, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta. Je to Jean-Paul Belmondo, který společne Jacqueline Bisset vytvořili hlavní role filmu Muž z Acapulka.

Minimálně jednou za dva roky se na obrazovce objeví tato slavná komedie s Belmondem, který hraje spisovatele. Ten se velmi často zasní a promění se za svého hrdinu Bob Saint-Clarka… . Více o filmu v databázi csfd.cz

Muž z Acapulca
Muž z Acapulca, Jean-Paul Belmondo a Jacqueline Bisset

Acapulco

Známé mexické letovisko a významný přístav na pobřeží Tichého oceánu. Leží 300 km jihozápadně od Ciudad de Mexico.

V současnosti v něm žije asi 650 000 obyvatel.

Město rozkládající se na břehu velkého půlkruhovitého zálivu objevili v roce 1512 Španělé. Zbudovali zde přístav. Postupně byla vybudována i stezka do Ciudad de Mexico. Přístav se stal významným obchodním centrem.

Bohatství města lákalo anglické a holanské piráty, proto byla postavena na nízkém kopci u zátoky postavena pevnost Fuerte de San Diego. Po osamostatnění Mexika, význam přístavu a celého města poklesl.

Rozkvět Acapulca přišel až v roce 1927, kdy bylo město spojeno zpevněnou silnicí se Ciudad de Mexikem. Do města začali proudit na prázdniny bohatší Mexičané, bylo postaveno mezinárodní letiště a Hollywood zde natočil několik filmů.

Město se stalo oblíbenou turistickou destinací a tou je dodnes.

Acapulco
Acapulco – foto: Jeff Futo

Největší slávy se Acapulco dočkalo v padesátých letech. Vyrůstaly zde luxusní hotely a jezdili sem hollywoodské filmové hvězdy. Z Acapulca se stalo letovisko pro horních deset tisíc.

V současnosti je z Acapulca moderní letovisko, kde si přijdou na své, klienti, kteří vyhledávají luxus a navštěvují 5* hotely, ty najdou jižní části zálivu v tzv. „Novém Acapulcu“.

Původní serní část je plná rodinných hotelů dobré kvality připravená přijmout každého návštěvníka.

Počasí

Počasí je v celé oblasti velmi příjemné.

Teplo je v Acapulcu celý rok, průměrná denní teplota se tu celoročně drží nad třiceti stupni Celsia.

Hlavní sezóna je zde od listopadu a končí v březnu. To je tady nejméně srážek a na pláže dopadá nejvíce slunečních paprsků.

O Acapulcu se tvrdí, že je to letovisko, kde se člověk nemůže nudit. Vyzkoušejte ho a staňte se Mužem z Acapulka.

 

Mexico – Online aktualizované Last Minute slevy. Zkontrolujte nové ceny!

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest