Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Jak cestovat pařížským metrem

Pařížské metro, patří mezi největší metra světa, může být pro obyčejného turistu velmi složité. Proto si přečtěte náš článek a nechejte si poradit, na co si dát pozor a jak se v metru vyznat. Najdete zde také užitečné tipy, jako například kdy se pařížskému metru raději vyhnout.

Základní důležité informace o pařížském metru

Metro v Paříži je v provozu od roku 1900. Dnes zde najdete 14 linek, které dohromady pokrývají plochu 199 kilometrů. Oproti pražskému metru, kde najdete jen tři přestupní stanice, můžete v Paříži přestoupit na 57 stanicích. Není neobvyklé, že se na jedné stanici kříží až pět linek. Celkem je zde přes 360 stanic, které jsou denně v provozu.

Nařiďte si hodinky aneb časové údaje metra

Metro zde jezdí od páté hodiny ranní do čtvrt na dvě v noci. Zajímavé je, že v pátek a v sobotu je metro prodlouženo až do čtvrt na tři ráno. Jestliže se na cestu metrem vydáte ve špičce, nemusíte si rvát vlasy, pokud vám metro ujede, protože za necelou minutu přijede další. Nejplnější bývá metro mezi 8. a 10. hodinou ranní a potom také mezi 17. a 20. hodinou večer.

Zajímavosti a doporučení pro cestování metrem

V Paříži vám metro nabízí možnost projet se i venkem. Na lince číslo 2 a 6 jedete velkou část cesty nad zemí a po cestě můžete vidět například Eiffelovu věž. Jistou náhradou za metro je takzvaný RER neboli Réseau Express Régional. Jedná se o rychlou železnici, která vám například ulehčí cestu do Versailles. Jelikož se jedná o napojený systém metra, platí zde i stejné jízdní doklady.

Na každé stanici metra lze sehnat jeho mapu, kterou opravdu doporučujeme. Jestliže máte chytrý telefon, můžete si ale stáhnout i její mobilní verzi, a nemusíte se tak tahat s těžkým papírem. Co se týče lístků, základní vás bude stát necelá dvě eura a můžete s ním jezdit po celé Paříži, tedy kromě cesty na letiště. Lístek lze využít i na autobus, tramvaj nebo lanovku.

úvodní foto: Flickr ( CC )- Roman Lashkin

 

 

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest