Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Cyklo tip – vyzkoušejte Singltrek

Stezky pro horská kola vedoucí lesem a loukami. Stezky jsou jednosměrné. Start a cíl je soustředěn kolem jednoho centra, stezky na sebe navazují. To je Singletrek.

U nás nejznámější je Singltrek pod Smrkem. Více info:www.singltrekpodsmrkem.cz

Kde

Nové Město pod Smrkem, Jizerské hory

Směrem od Prahy například po R10 na Liberec. Za Libercem odbočit na silnici č.13 směr Frýdlant. Ve Frýdlantu na silnici č. 291 směr Nové Město pod Smrkem.

Centrum a start Singltreku pod Smrkem je u přírodního koupaliště.

 

Trasy

Celý areál je skvěle značený. Je zde k dispozici 12 tras o různých délkách a náročnosti. Některé trasy vhodné i pro děti.

Délka tras je od 1,8 km ( Nástupní ) až po 10,6 km ( Hejnický hřebem ). Každá trasa má své jméno a barevné označení náročnosti

  • zelená
  • červená
  • černá

Trasy na sebe různě navazují. Na začátku dne si naplánujte trasu, propojte několik jednotlivých singltreků do sebe, vždy se pak vrátíte zpět k parkovišti.

Mapa tras ke stažení – Singletrek.

Singltrek a děti

Některé stezky ( zelená a červené ) zvládnout projet i děti. Vždy pečlivě zvažte schopnosti dětí a jejich umění jízdy na kole. bezpečnost na prvním místě. Dítě musí mít cyklistickou helmu. Na tratích jsou některá místa úzká, není vhodné pro vozíky za kola.

Přesto je Singltrek centrum Smrk vhodné pro rodinný výlet. V centru je dětské hřiště. A trasy si můžete naplánovat dle obtížnosti, část si vybere méně náročnou trasu a zkušenější jezdci zase těžší. Nakonec se všichni sjedou zpět do jednoho centra.

Výhody

  • jedno centrum
  • různá obtížnost tras
  • vhodné i pro děti
  • skvělá vybavenost a služby ( myčka kol, sprchy, občerstvení,  … )

Prostě si užijte skvělý den na horském kole.

foto: Jan Polák

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Tags: