Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Costa del Sol – tipy pro Slunečné pobřeží v Andalusii

Costa del Sol – tipy pro Slunečné pobřeží

Na jihu Španělska v provincii Andalusie se podél Středozemního moře táhne od Malagy po Marbellu pobřeží nazývané Costa del Sol. Babylon dlouhých pláží, přístavů, hotelů, barů a restaurací.

Turistický ruch je v této oblasti velký. Babylon dlouhých pláží, přístavů, hotelů, barů a restaurací. Costa del Sol je pásem pláží a k nim přiléhající pás hotelů.

Nenechte se ale odradit množstvím turistů. Krásné dlouhé písčité pláže, klidné moře a vynikající služby, to jsou hlavní benefity této krásné přímořské oblasti. Costa del Sol láká k letní dovolené.

Costa del Sol má co nabídnou i mimo moře. Hlavní střediska v této oblasti jsou:

  • Malaga
  • Torremolinos a Benalmadena
  • Fuengirola
  • Marbella

Malaga

Málaga
Málaga – foto: Leo Hidalgo

Druhé největší město Andalusie. Hlavní příletové město do oblasti Costa del Sol. Malaga je na první pohled obyčejné město s letištěm, přístavem, paneláky … , ale ukrývá v sobě několik pámátek a zajímavostí, které si zaslouží pozornost a návštěvu.

Malaga je rodištěm Pabla Picassa a proto je zde jeho velké muzeum. Dále jsou v Malaze zajímavé památky:

  • Katedrála
  • pevnost Alcazaba
  • hrad Gibraltar

Torremolinos a Benalmadena

Dvě pobřežní města, která v podstatě splynula v jedno. Pokud půjdete po promenádě podél moře, ani nepoznáte, že už jste v tom druhém. Jediným ukazovatel je, že pomezí obou měst je nádherný přístav, plný restaurací a obchodů.

Jsou zde ideální podmínky pro dovolenou. V cestovatelských bedekrech je uváděno, že je zde až 325 slunečných dní za rok a příznivé teploty po celý rok.

Za návštěvu určitě stojí některá z restaurací na pobřežní promenádě. V Benalmadeně je krásný rozhlehlý park – Parque de la Paloma a hned v sousedství zoo s delfináriem Selwo Marina.

Zajímavý je také výlet na horu Calamorro, do výšky 770 m vás dopraví kabinková lanovka. Okolo vrcholu jsou turistické trasy nabízející krásné výhledy na pobřeží a do vnitrozemí.

Fuengirola

Ve středu Costa del Sol leží městečko Fuengirola. Patří ke klidnější letoviskům.

Podél moře se táhne krásná a až 8 km dlouhá promenáda, která patří k nejdelším ve Středomoří. Zajímavá je i procházka starým městem a jeho úzkými uličkami mezi bílými domy.

Marbella

Z malé rybářské vesničky se Marbella rozrostla na letovisko pro horní deset tisíc. Nejkomerčnější středisko na Costa del Sol.

V minulosti, díky rychlému přílivu peněz, se v Marbelle usadil zločin, špinavé obchody a drogy. Ale naštěstí se podařilo vše uvést do pořádku, město vyčistit. A z Marbelly se stalo velmi krásné a kvalitní letovisko se skvělými službami. Svou vilu zde má i Saudsko-arabský král Fahd.

Španělsko – Andalusie – Online aktualizované Last Minute slevy. Zkontrolujte nové ceny!

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest