Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Cestujeme do Egypta

Dovolená v Egyptě je velmi populární. Při cestách do Egypta lze volit pobytové zájezdy k Rudému moři nebo vyprat poznávací zájezd.

Pobytové zájezdy

Krásy Rudého moře jsou vyhlášené hlavně mezi potápěči. Ale pěkné počasí, teplé moře, možnost prohlédnout si korály při šnorchlování dělají z přímořských letovisek žádaný cíl pro dovolenou.

Nejčastěji se využívají letoviska:

  • Hurgada
  • Marsa Alam
  • Sharm El Sheikh

Pokud turisté nechtějí proležet celou dovolenou, mohou si z Hurgady nebo Marsa Alam udělat celodenní výlet do Luxoru nebo Asuánu. A prohlédnout si nádherné památky.

Pro výběr pobytových zájezdů do Egypta pokračujte zde >

Poznávací zájezdy

Egypt není jen Rudé moře a poušť, ale zejména nádherné památky, pyramidy a paláce. Pokud chcete tyto památky navštívit a přenést se tak do historie Egypta, je vhodné zvolit poznávací zájezd. A u moře strávit jen 2-4 dny na odpočinek.

Můžete vybrat z několika možností.  A poznat deltu Nilu, Káhiru, pyramidy v Gíze a Alexandrii. Nebo zvolit plavbu po Nilu na feluce a prohlédnout si přilehlé chrámy. A nebo projet Egypt od Káhiry do Abů Simbel a zpět přes Mojžíšovu horu ( Hora Sinaj ) a skončit v nějakém letovisku.

Ten pravý Egypt to je historie.

Pro výběr poznávacích zájezdů do Egypta pokračujte zde >

Vstupní vízum do Egypta

Pro vstup do Egypta je potřeba si zajistit vstupní vízum. Pouze při cestách do sinajských resortů Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není zapotřebí víz.

Vstupní vízum je možné si vyřídit až na letišti v Káhiře nebo Hurgadě, ale některé letecké společnosti vyžadují vízum již při vstupu na palubu letadla. Je tak vhodnější, pokud chceme cestovat bez starostí, vyřídit si vízum do Egypta již přes cestou na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze:

Velvyslanectví Egyptské arabské republiky

Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
tel. (02) 2431 1506

Nejjednodušší je varianta nechat si vízum zajistit od cestovní kanceláře.

Letiště

Do Egypta z České republiky létá z Prahy, Brna i Ostravy. Vstupní letiště v Egyptě je dle zvoleného letoviska, nejčastěji: Hurgada a Sharm El Sheikh. Pro poznávací zájezdy je to také letiště v Káhiře.

Letiště v Káhiře se pro pobytové zájezdy k Rudému moři nevyužívá, protože je hodně vzdáleno. Cesta z Káhiry do Hurgady trvá skoro šest hodin, je to 450 km.

foto: Dennis Jarvis

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest