Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Bora Bora – perla Pacifiku

Four Seasons Bora Bora Resort
Bora Bora – Four Seasons Bora Bora Resort

Bora Bora je krásný ostrov v oblasti tichomořské Francouzské Polynésie. Ostrov vulkanického původu je nazýván mnoha cestovateli perlou Pacifiku.

Oblast Francouské Polynésie

Celá oblast Francouzské Polynésie se rozkládá na neuvěřitelné ploše 4 milionů kilometrů čtverečních jižní části Tichého oceánu mezi Austrálií a Jižní Amerikou. Tvoří ji pět Flag_of_French_Polynesia.svghlavních souostroví

  • Společenské ostrovy
  • souostroví Tuamotu
  • Markézy
  • Gambier
  • Australské souostroví

čítají celkem 118 samostatných ostrovů, většinou sopečného původu

Celá oblast se vyznačuje velmi příjemným podnebím, teplým mořem, velmi bujnou vegetací a dalšími divy nádherné přírody a úchvatného podmořského života. Podmínky pro vysněnou dovolenou dokreslují bíle písečné pláže a luxusní hotelové resorty.

Dovolená Francouzská Polynésie
Navštivte oblast Francouzské Polynésie a prožijte vysněnou dovolenou. Kompletní přehled zájezdů si prohlédněte zde >>

Bora Bora

Ostrov Bora Bora je nejvýznamnějším zástupcem tzv. Závětrných ostrovů, které jsou součástí mnohem známějších Společenských ostrovů.

Bora Bora leží asi 250 km severozápadně od Tahiti.

Bora Bora - autor:  Hervé
autor: Hervé

Ostrov sopečného původu leží uprostřed úchvatné tyrkysové laguny obklopené korálovými útesy. Dominantou ostrova je Pahia a Otemanu, dva ostré skalnaté vrcholy dosahující výšky 660 m n. m. a nejvýše položeným bodem Mt. Otemanu dosahující výšky 725 m n. m.

Hlavní správním sídlem Bora Bora je přístav Vaitape.

Historie

I když se tento ostrov ztrácí v rozlehlém Tichém oceánu sloužil za druhé světové války jako americká letecká a námořní základna.

Jako první Evropan se na ostrově vylodil v roce 1722 holandský cestovatel Jacob Roggeveen. Slavný cestovatel James Cook přistál na ostrově Bora Bora v roce 1777. Do deníku si poznamenal, že se jmenuje „Bola Bola“ (Prvorozený), polynejštině „Pora Pora“ – odtud je tedy název Bora Bora.

Současnost Bora Bora

Aktuálně je na ostrově asi 6000 obyvatel. Hlavní příjem ostrova je tvořen z produkce černých perel a vanilky. A samozřejmě cestovního ruchu, kdy krásné bílé pláže a korály lákají turisty k pohádkové luxusní dovolené.

Bora Bora - Autor: Thomas Wasserberg ( flickr CC )
Autor: Thomas Wasserberg ( flickr CC )

Doprava na ostrov Bora Bora

Na ostrov se dostanete letecky nebo lodní dopravou. Cesta z Prahy trvá asi 22 hodin. Přes různá mezipřistání je konečná na mezinárodním letišti Faaa ležící na ostrově Tahiti, odkud pravidelně létají místní aerolinie na okolní ostrovy. Cesta letadle z Tahity na Bora Bora trvá asi 45 min. Nebo lze využít lodní dopravy, cesta trajektem trvá přibližně 8 hodin.

Základní údaje o Bora Bora

  • úřední jazyk – francouzština
  • víza – s občany ČR i SR bezvízový styk
  • měna – pacifický frank  ( 1 euro = 119 pac. franků )
  • časový posun – o 11 hodin vůči středoevropskému času.

Celá oblast Francouzské Polynésie je zámořské společenství Francie, hlavou státu je tedy francouský prezident. Život na ostrovech řídí místní prezident, který je současně předsedou vlády a volený parlament.

Dovolená na Bora Bora

Four Seasons Bora Bora Resort
Four Seasons Bora Bora Resort
Překrásná příroda obdařila tento ostrov lagunami s průsvitnou vodou a plážemi s bílým pískem. Na své si přijdou také milovníci vodních sportů a gurmáni milující speciality z mořských plodů a ryb.
Ubytování je pěkný hotelých nebo luxusních resortech složených z bungalovů a vil.

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest