Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

5 tipů, které nesmíte na Sicílii vynechat

To nejdůležitější ze Sicílie

Sicílie je italský ostrov, který spolu s okolními malými ostrůvky tvoří stejnojmennou autonomní oblast Sicílie, jehož hlavním městem je Palermo. Sicílie je nejen největším ostrovem v Itálii ale také největším ostrovem ve Středozemním moři.

Je jen na Vás, jaké máte preference. Historické památky? Přírodní zajímavosti? Sicílie je krásný a divoký ostrov s bohatou historií, ale také pěknými plážemi pro odpočinek u moři.

 

 

Archeologická oblast Valle dei Templi

Díky zajímavému historickému vývoji, disponuje ostrov mnoha, zejména pak antickými, památkami, z nichž hned několik je zapsáno na seznam UNESCO. Jedním z nich je archeologická oblast Valle dei Templi, kterou byste určitě neměli opominout, Nachází se v ní totiž největší seskupení řeckých chrámů.

Další z památek UNESCO, které na ostrově naleznete je staré město Noto, vynikající především svou barokní architekturou. Město bylo zničeno zemětřesením na sklonku 17. století a později znovu vybudováno do dnešní podoby.

Městečko Monreale

Za návštěvu stojí také město Monreale v čele s katedrálou pocházející z 12. století, která je také národní památkou. Katedrála je zajímavá především mozaikovou výzdobou, vyprávějící příběh z Bible či svou křížovou chodbou, jenž je považována za jednu z nejkrásnějších dochovaných italských staveb, tedy alespoň co se tohoto druhu týče.

Palermo Cathedral
Palermo Cathedral

Palermo

Také hlavní město Palermo, pocházející ze 7. století, je velmi působivé a to zejména díky své normanské a orientální architektuře. Jednou z orientálních památek je kostel San Giovanni degli Eremeti. Naopak normanskou stavbou je například katedrála Santa Vergine Maria Assunta na náměstí Piazza Cattedrale.

Přírodní rezervace Zingaro

Pokud toužíte spíše po přírodních památkám, určitě navštivte přírodní rezervaci Zingaro na severozápadě ostrova. Této oblasti dominuje významné množství druhů rostlin. Rezervaci se doporučuje projít po 7 kilometrů dlouhé turistické stezce podél pobřeží.

Etna

Za dalším přírodním jevem se vydejte na východ k aktivní sopce Etně, která dosahuje výšky přes 3300 metrů, a je jednou z nejmohutnějších v Evropě.

Sopka Etna byla v roce 2013 zapsána mezi přírodní památky Světového dědictví UNESCO. Etna je stále činná. Její výška k roku 2009 dosahuje 3329 metrů nad mořem.

I pokud nejste příznivcem dovolených strávených výhradně na pláži, určitě byste měli alespoň jednu navštívit. Za návštěvu stojí například Spiaggia di Macari s azurově zbarveným mořem, nacházející se na severu ostrova.

 

 

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest