Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Zdraví na cestách

Očkování a zdraví na cestách

Dovolenou vždy pečlivě plánujete. Myslíte i na své zdraví? Zde jsme pro shromáždili základní tipy, kde hledat potřebné informace pro vaše zdraví na cestách.

Informace potřebné k zajištění zdraví při cestách naleznete na webu Státního zdravotního ústavu – www.szu.cz

Očkování při cestách do zahraničí provádějí specializovaná pracoviště – střediska očkování a cestovní medicíny. Informace o těchto pracovištích je možno najít např. na adrese  www.vakciny.net nebo www.ockovacicentrum.cz.

Chystáme se na dovolenou do zahraničí. Kde zjistíme jaká rizika nám při pobytu hrozí?

Vždy záleží na navštívené destinaci, délce a charakteru pobytu. O event. risicích při pobytu se můžete informovat ve specielních očkovacích střediscích, u svého praktického lékaře, event. na přísl. hygienické stanici, která posoudí risika, doporučí event. očkování, prevenci malárie a poradí Vám jaká opatření máte dodržovat. Doporučujeme kontaktovat tato centra s dostatečným předstihem nejméně 6 týdnů před odjezdem.

Mohu se nechat očkovat před cestou do zahraničí na hygienické stanici?

Ne, hygienické stanice neprovádějí očkování před cestou do zahraničí, ale je možné se na hygienické stanici informovat, kde ( podle místa Vašeho bydliště ) jsou pro Vás nejbližší a nejdostupnější očkovací střediska. V těchto střediscích následně dostanete nejen informace o vhodném očkování podle místa Vaší cesty, ale i  poučení o prevenci proti malárii a dalších zásadách, které je vhodné dodržovat.

Očkování při cestách do zahraničí provádějí specializovaná pracoviště – střediska očkování a cestovní medicíny.

Je v současné době některé očkování před odjezdem do zahraničí povinné?

Jediné povinné očkování při odjezdu do zahraničí je očkování proti žluté zimnici do vybraných států Afriky a Jižní Ameriky. Toto očkování  musí být zaneseno v mezinárodním očkovacím průkazu.

Více podrobnějších informací na:

Bezpečnost na cestách

Ve světě se stále něco děje. Informace o zdravotních rizicích se dozvíte, jak jsem uvedl výše, na webu Státního zdravotního ústavu – www.szu.cz. Další informace o bezpečnosti v různých zemích, o bezpečnostních rizicích vydává Ministerstvo zahraničí na svém webu. Vše podstatné naleznete v rubrice cestování. 

Informace pro motoristy

Vyrážíte na dovolenou vlastním autem? Na příklad do Chorvatska většina z nás cestuje vlastní dopravou. Sháníte potřebné informace o provozu na silnicích po Evropě? Toto info najdete například na stránkách UAMK.

Cestovní pojištění

Lidé, kteří vycestují do zahraničí jen s Evropským průkazem, spoléhají na to, že se nenechají ošetřit v soukromé, ale ve státní nemocnici. Ale ne vždy je to možné. Evropský průkaz se totiž nevztahuje na ošetření či léčení v soukromé nemocnici.

Cestovní pojištění je také někdy součástí balíčku služeb k různým kreditním kartám.

Ale i přesto se vyplatí před cestou sjednat plnohodnotné cestovní pojištění, případně k tomu ještě připojištětní odpovědnosti. Bude cestovat v klidu a zabezpeční.

Cestovní pojištění si můžete sjednat v jakékoliv pojišťovně. Pokud vyloženě nemáte v rodině nějakého „pojišťováka“ těžko budete obíhat všechny pojišťovny ve městě a zjišťovat podmínky. Využijte proto některé ze srovnávačů pojištění. Máte vše přehledně na jedno místě ( obrazovce monitoru ), vidíte ceny a podmínky a u které pojišťovny se pojišťujete.

Výběr pojištění je velmi snadný a intuitivní. Jen vyplníte cílovou destinaci, věk a další požadované údaje. Následně se Vám zobrazí nabídky pojištění a další možnosti na při pojištění. A Vy si vyberete tu, která Vám vyhovuje.

Doporučuji Vám použít Porovnej24.cz

Na stránkách Porovnej24.cz najdete veškerá cestovní pojištění do zahraničí a podle zadaných parametrů je srovnáte. Online zde najdete nejlevnější cestovní zdravotní pojištění a rovnou také uzavřete smlouvu.

Cestovní pojištění

Srovnejte nabídky pojištění své cesty, vyberte si a za pár minut vám vše pošleme e-mailem.

Spočítat

9 Kč
Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest