Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Ubytování na Jižní Moravě

Jižní Morava patří k nejpopulárnějším oblastem v České republice pro tuzemskou dovolenou. Zdejší kraj vína a vinic nabízí klid a krásnou přírodu.

Jižní Morava je oblíbená mezi vinaři, ale také mezi turisty a  a zejména cykloturisty. Díky velké koncentraci památek, která láká i zahraniční turisty, vínu a krásným příjemným cyklotrasám je o Jižní Moravu velký zájem. Což znamená velký tlak na ubytování.

Mikulov - zámek
Mikulov

Zamluvte si ubytování na Jižní Moravě včas

Ano, zamluvte si ubytování na Jižní Moravě včas. Většina ubytovacích kapacit je většinou zamluvena velmi dopředu. A zejména v létě je takřka nemožné sehnat ubytování ze dne na den.

Pokud se chystáte vydat na nějakou vinařskou akci na Jižní Moravě, a ty se tam konají, na různých místech, každý víkend, je potřeba řešit ubytování také velmi dlouho dopředu.

Zejména pokud jde o nějakou masovou akci typu Otevřených sklepů nebo tradiční košty. Například většina návštěvníku Valtických vinných trhů nebo Salonu vín ve Valticích, které se konají pravidelně každý rok ve stejném termínu, si většina účastníků zamlouvá ubytování hned na další rok dopředu.

Pálava
Pálava

Kde zajistit a objednat ubytování na Jižní Moravě

Je několik možností, z nichž tyto čtyři jsou nejpoužívanější

  1. Zajistit si ubytování osobně. Například na doporučení od známého. U nějakého vinaře nebo obvolat si penziony.
  2. V letním období využít některý z kempů
  3. Specializované servery pro objednání ubytování: Pampeliška.cz nebo Hotely.cz
  4. Koupit si kompletní zájezd včetně ubytováníInvia.cz a Dovolena.cz

Oblast Jižní Moravy není zas tak velká, a proto vystačíte s jedním ubytováním pro celou dovolenou a odtud podnikat výlety.

Chcete procestovat na kole celou Jižní Moravu? Pak je lepší sestavit si itinerář cesty a ubytování si zajistit osobně. Zavolejte přímo do vytipovaných penziónů a zamluvte si ubytování na jednu nebo dvě noci, než budete pokračovat dále. Pro tento typ cestovaní také využijete kempy, buď s vlastním stanem nebo v pronajaté chatě.

vinné sklepy u Strážnice - Petrov, Plže
vinné sklepy u Strážnice – Petrov, Plže

Tipy na větší kempy na Jižní Moravě

  • autokemp Merkur Pasohlávky – Autokemp ATC Merkur se nachází na břehu horní Novomlýnské nádrže
  • camping Vranovská pláž -u vranovské přehrady. NP Podyjí, okres Znojmo, Vranovská pláž – tak to je lokalita, kde se nachází jeden z nejatraktivnějších kempů této oblasti
  • chatová osada U lesa – Vranovská přehrada – tak v této lokalitě jsou umístěny chaty a bungalovy chatové osady U Lesa.
  • autocamp Free Star Strachotín – Nový kemp se nachází ve vesničce Strachotín, okres Břeclav, přímo na břehu Novomlýnských nádrží, pod Pálavou.
  • Autokempink Strážnice – pěkný autokemp u Stážnice

Výběr ubytování na Pampeliška.cz

Pampeliška.cz je specializovaný server pro objednání ubytování v penzionech, chatách a chalupách. Vyberete si zde pohodlné ubytování nebo pronájem chaty po celé ČR.

Pro oblast Jižní Moravy ( okolí Pálavy a na Slovácku ) nabízí přes 150 různých možností. Od velkých penzionů, přes menší rodinné nebo také možnost pronájmu chat a chalup.

Můžete si zde zamluvit ubytování pro vaši dovolenou na Jižní Moravě, cyklovýlet nebo vinařskou akci. Naše 3 tipy pro Jižní Moravu:

Penzion Onyx – Lednice

onyx

 Penzion Falkom – Mikulov

Falkom

Penzion u Šutráku – Rakvice

u šutráku

K největší atrakcí a nejnavštěvovanější  památkou na Jižní Moravě je unikátní Lednicko-valtický areál. To je náš tip na výlet. Prohlídku Lednicko-Valtického areálu nesmíte vynechat. Jeho popis a typ na cyklo-výlet naleznete v těchto článcích:

Kolonáda

Na kole po Lednicko – Valickém areálu

Lednicko-valtický areál je unikátní spojení architektury, parků a jiných krajinných prvků do harmonického celku. Celý areál se rozkládá na ploše přes 280 km2 a nabízí mnoho možností pro pěší nebo cyklo výlety. Dnes si představíme trasu pro cyklo výlet po hlavních památkách Lednicko-valtického areálu. O jednotlivých památkách v Lednicko-valtickém areálu si přečtěte v článku: Lednicko-valtický […]

zámek Lednice

Lednicko – valtický areál

Jedinečný a unikátní historicko – umělecko – krajinný areál. Lednicko – valtický areál je památkou UNESCO. Rozkládá se na ploše 283 km2, nedaleko Břeclavi u Česko- rakouských hranic. Lednicko – valtický areál má dvě přirozená a dominantní centra: Lednice a Valtice.  Tento areál kombinující památky, parky, rybníky, aleje a jiné krajinné prvky začali budovat Lichtenštejnové […]


Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest