Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Tristan da Cunha – Osamělý konec světa

Ostrov Tristan da Cunha patří k nejosamělejším pevnickým bodům na světě. Chcete být daleko od civilizace, vydejte se na tento ostrov v Jižním Atlantiku.

Tristan da Cunha
Tristan da Cunha – foto: NASA Terra ASTER

Ostrov Tristan da Cunha je nejodhlehlejší ostrov na světě. Nejbližší pevnina od něj je zase ostrov, a to slavný ostrov Svaté Heleny, vězení Napoleona Bonaparte. Ostrov Svaté Hleny je vzdálen 2400 Km, od Africké pevniny je Tristan da Cunha vzdálen 2800 Km a na pobřeží Jižní Ameriky je to téměř 3100 Km.

Ostrov byl v roce 1506 objeven Portugalci, právě po Portugalci, který ostrov objevil, je pojmenován, od roku 1815 patří pod Britskou správu.

Ostrov byl například využíván ve druhé světové válce, jako záchytný bod pro operace v Jižním Atlantiku.

V současné době žije na ostrově okolo 300 lidí ( asi 80 rodin ). Ostrov má rozlohu 98 Km2. Okolo několik menších ostrůvků tvořící stejnojmenné souostroví. Skupina se skládá z hlavního ostrova Tristan da Cunha a několika neobydlených ostrovů (Nepřístupný ostrov, Slavíčí ostrovy, Goughův ostrov) jihovýchodně od hlavního ostrova.

Oficiální stránky ostrova jsou http://www.tristandc.com/

Bod Nemo

úplně nejdále od pevniny je tzv Bod Nemo, je to pacifický pól nedostupnosti. Nejde ale o pevninu, ale pouze bod, který je vzdálen od nejbližší pevniny 2688 Km. Přes tento bod, který má souřadnice  48°50′ j. š., 123°20′ z. d. vede například trasa náročného závodu jachet Volvo Ocean Race.


EXIMtours - Lastminute: Letecky k moři od 7 590Kč

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest