Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Salon vín Valtice

Id soboty 28. února 2015 bude k vidění a ochutnání nová kolekce Salonu vín ČR 2015, a to až do konce ledna 2016.

Co je Salón vín

Salon vín České republiky je prestižní ocenění 100 nejlepších vín, navazující na nejvyšší Národní soutěž vín v ČR, která zastřešuje systém nominačních podoblastních soutěží. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřená veřejná degustační expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích.

Salón vín pořádá a organizuje Národní vinařské centrum.

Valtický zámek
Valtický zámek

 

Degustační expozice Salonu vín

Salon vín České republiky v podzemí valtického zámku je místo, které by měl alespoň jednou v životě navštívit každý milovník vína. Nádherně zrekonstruované a na míru uzpůsobené sklepení má jedinečnou atmosféru, a navíc tu můžete ochutnat sto nejlepších vín z Čech a Moravy.

Na přelomu února a března se každoročně otvírá nová degustační expozice stovky nejlepších moravských a českých vín – Salon vín ve Valticích.
Salon vín stejně jako Valtický zámek stojí za návštěvu a za prohlídku. Valtický zámek patří k hlavním památkám Lednicko-Valtického areálu. Zamluvte si včas ubytování ve Valticích a okolí.

Otevírací doba

 Právě od soboty 28. února 2015 bude k vidění a ochutnání nová kolekce Salonu vín ČR 2015, a to až do konce ledna 2016.
Otevřeno je
  • od úterý do čtvrtka od 9.30 do 17.00 hod.,
  • v pátek a v sobotu od 10.30 do 18.00 hod.,
  • od června do září je otevřeno také v neděli, a to od 10.30 do 17.00 hod.;
  • v pondělí je zavřeno.

Vstupné do Salonu Vín

Salón vín nabízí několik programů vstupů a degustací.
Základní vstupné s volnou degustací
  • na 90 minut stojí 355 Kč,
  • na 150 minut pak 499 Kč.
Vstupné By The Glass
Možnost individuálně ochutnat vína s využitím moderního výdejníku vín značky „By The Glass“.

Program B1 – cena 100,- Kč  – vybraná kolekce několika vín. Doba trvání programu je cca 15 – 20 minut.

Program B2 – cena 250,- Kč – Vybraná kolekce speciálních výběrů do výše kreditu (např. ledová vína, botrytické výběry, výběry z bobulí, slámová vína). Doba trvání programu je cca 20 – 25 minut.

Řízené degustace

Programy degustace vybraných vzorků řízené sommelierem. Počet účastníků tohoto programu je min. 8, max. cca 45 osob. Termín řízené degustace je doporučujeme domluvit dopředu. Cena řízené degustace je od 150 Kč.

Šampión Salonu vín 2015

Do soutěže, z níž každý rok vzejde vítězná stovka vín s titulem Salon vín České republiky, tentokrát vinaři přihlásili 1 646 vzorků. Absolutním vítězem – tedy Šampionem, nejlepším vínem České republiky pro rok 2015, a zároveň vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín – se stalo:

Rulandské bílé Ego75, výběr z hroznů 2013 Zámeckého vinařství Bzenec.

Ve 100 nejlepších vínech je toto zastoupení:

  • 74 vín bílých, 23 vín červených, 2 vína šumivá a 1 víno růžové

Kompletní seznam si přečtěte zde.

Valtice a okolí

Valtice patří mezi hlavní vinařské obce na Jižní Moravě a v celé ČR. Jsou zároveň jedním z center Lednicko-valtického areálu, který je zapsán do Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Každoročně navštíví Valtice a okolí desítky tisíc turistů a milovníků vín.

Oblast Lednicko-valtického areálu je oblíbeným krajem také pro cykloturisty. Zdejší kraj nabízí krásné trasy mezi vinicemi a památkami.Přečtěte si článek Na kole po Lednicko-valtickém areálu, kde je popsána trasa po nejznámějších památkách v oblasti.

Pokud plánujete návštěvu nějaká vinařská akce ve Valticích nebo dovolenou v této oblasti je třeba si ubytování zamluvit včas s velkým předstihem.

Pro rezervaci ubytování můžete využít například server Pampeliška.cz, který se specializuje na ubytovní v penziónech, chatách a naleznete tam také možnost ubytování a degustace ve sklípku.

Zájezdy a ubytování Jižní Moravě je také možné objednat přes Invia.cz.

Užijte si své cesty za vínem a vychutnejte si na plno krásy Jižní Moravy.

zdroj: Vinařské centrum
Úvodní foto – Valtický zámek – „Valtice castle courtyard“ od Original uploader was Zp at cs.wikipedia – Originally from cs.wikipedia; description page is/was here.. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Tags: