Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Po stopách dinosaurů aneb české dinoparky

Velice oblíbená atrakce pro malé i velké, to je dinopark. U nás v České republice už máme pět takových parků a naši sousedé na Slovensku mají další dva. Vezměte děti na poutavou výpravu po stopách pravěkých ještěrů a dinosaurů.

Co vás v dinoparku čeká

Dinopark je vlastně krásný poznávací výlet do historie, ve které lidé ještě ani nebyli. O každém druhu dinosaura se zde dozvíte nějakou zajímavost, jako například: jak byl který druh inteligentní nebo jaký dinosaurus měl nejdelší drápy.

Kromě zajímavých poznatků o těchto tvorech zde narazíte také na druhohorní rostlinu Wollemia nobilis. Tato rostlina u nás rostla již před 175 miliony lety a je k vidění v každém českém dinoparku. Každý dinopark se ale od těch ostatních něčím liší, například v Ostravě vás čeká projížďka DinoExpresem, který v Praze nepotkáte, protože zde není potřeba.

Jaké máme dinoparky

Na výlet do dinoparku můžete vyrazit hned do pěti míst u nás. Otázkou je, který park si vyberete. Mezi vaše možnosti se zapíše park v Praze, Plzni nebo v Liberci. Dále můžete zavítat na Moravu, kde se parky nacházejí ve Vyškově nebo Ostravě. Pokud uvažujete nad dinoparkem na Slovensku, můžete vybírat mezi Košicemi a Bratislavou.

Dinokino jako bonus

V ceně vstupenky máte návštěvu kina, které se mění na dinoaquarium. 4D technika na vás čeká už skoro v každém dinokině, jedná se například o kino v Liberci, Praze nebo Vyškově. Film vypráví příběh o Kronosaurovi a zavede vás do pravěkých mořských hlubin. Podívaná je to nezapomenutelná pro malé i velké.

Dinoshop, abyste si odnesli dáreček

A jaký by to byl výlet bez nějakého toho suvenýru. Proto je tu pro vás připraven dinoshop. Zde můžete zakoupit malé drobnosti, ale třeba i trička pro děti. Radost dětem udělá určitě i omalovánka nebo obyčejný pohled z dinoparku. Pokud ale toužíte po postavičce dinosaura, nebudete zklamáni, i toto si zde můžete pořídit.

úvodní foto: DinoPark Plzeň – autor:Cheva

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest