Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Pamukkale – vápencové terasy

Pamukkale – slavné světlobíle zářící vápencové terasy. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Turecku. Také se nazývají „Bavlněný zámek“ pro svůj vzhled, kopec připomíná hrad z bavlny.

Leží u města Denizli, asi 230 Km od Izmiru na západní pobřeží Turecka.

Vápencové nádrže, terasovitě umístěné do krajiny, jsou vytvarovány z usazenin ( travertin ) díky minerální vodě, která vytéká na povrch. Voda obsahuje velké množství vápníku. V průběhu mnoha tisíců let tak zde vznikají nádherné terasy a kaskády. Pramen je stále aktivní. Rozloha Pamukkale je 2 700 metrů na šířku a 160 metrů na výšku.

Voda má okolo 35 0 C. A díky své teplotě a obsahu hydrogenuhličitanu vápenatého má léčebné účinky.

 Pamukkale ( foto: Ken and Nyetta )
Pamukkale ( foto: Ken and Nyetta )
Pamukkale ( foto: Ana Raquel S. Hernandes )
Pamukkale ( foto: Ana Raquel S. Hernandes )

Pamukkale jsou již dob Antiky oblíbené termální lázně. Prý je navštívila i Kleopatra, aby se nechala zkrášlit léčebným účinkem zdejších termálních pramenů. Nad Pamukkale jsou pozůstatky antického města Hierapolis, které v dobách svého největšího rozkvětu mělo kolem 500 000 obyvatel. Bylo založeno zhruba 250 let př. n. l.

Užijte si překrásnou podívanou na úžasnou přírodní scenérii vápencových nádrží Pamukkale. Relaxujte a dopřejte si léčebnou koupel v minerálních termálních jezírkách.

foto: Son of Groucho

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest