Last MinuteVyberte si z aktuální nabídky Last Minute zájezdů

Nejfrekventovanější mezinárodní letiště na světě

Aktuálně nejfrekventovanějším letištěm na světě je Dubai International Airport.

Letiště v Dubaji oznámilo, že loni odbavilo téměř 70,5 milionu cestujících, což představuje více než šestiprocentní nárůst o proti loňským číslům. Na prvním místě vystřídalo letiště Heathrow v Londýně.

Londýnským letištěm Heathrow prošlo zhruba 68,1 milionu pasažérů.

Provoz na dubajském letišti roste závratným tempem, ještě v roce 2009 přes letiště prošlo necelých 31 milionů cestujících.

Dubai Airport
Dubai Airport – foto:Umair Shaikh

Dubai International Airport

Dubajské mezinárodní letiště ( DXB ) tvoří 3 moderní terminály. Letiště je důležitým uzlem pro Blízký Východ a častou přestupní stanicí pro cesty do Asie.

Letiště je domoským přístavem pro flotylu letadel významné letecké společnosti Emirates. Terminál 3 je vyhrazený exkluzivně pro zákazníky této společnosti.

Z Prahy má pravidelnou linku do Dubaje také společnost Smart Wings.  Letenky Praha – Dubai

Letiště má dvě hlavní rozletové dráhy 12L/30R – 4000 m dlouhou a 12R/30L, dlouhou 4450 m. Mezinárodní letiště se rozprostírá na ploše 2900 ha.

Oficiální web letiště: www.dubaiairport.com

Dubajské letiště je i významným přispěvatelem do ekonomiky Emirátů a významným zaměstnavatelem. Na letišti pracuje okolo 90000 lidí. Nepřímo se činnost letiště dotýká až 400000 pracujících.

Letiště je napojeno na linky Dubajského metra, které jsou přímým spojením do centra Dubaje. Cestující mohou využít i autobusy městské hromadné dopravy, zastávky jsou před každým terminálem.

Dovolená v Emirátech – levně – Vybírejte z velké nabídky a zažijte Emiráty dle svých představ!

Líbil se vám tento článek? Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest